Forum Muzyczne

A State Of Trance With Armin Van Buuren. Forum muzyczne poswiecone kultowej audycji ASOT. A na nim mnostwo informacji ze sceny klubowej, dobrej muzyki, oraz najnowsze asoty i inne sety

WYWIAD - Armin van Buuren, Universal Religion 2008

Wywiady z artystami .

Moderator: Moderator

WYWIAD - Armin van Buuren, Universal Religion 2008

Postprzez Joy » 2008-02-01, 11:02

RS - DJ Ron Slomowicz
AVB - Armin van Buuren


RS: Gratulacje z okazji zostania DJ-em numer 1
AVB: Dziekuje bardzo

RS: Jaka byla Twoja reakcja?
AVB: No wiesz, to jest jak wygranie Oskara. Cos wielkiego.

RS: Jesli mialbys dostac Oskara, podobnie jak ta nagrode, komu chcialbys podziekowac?
AVB: Wyjatkowoscia tej nagrody jest to, ze jest ona od klubowiczow, wiec podziekowalbym im, poniewaz to oni na mnie glosowali.

RS: Twoja nowa zmixowana CD, Universal Religion, byla nagrywana na zywo. Jak to jest mixowac plyte na zywo?
AVB: To bylo niesamowite. Zdecydowalem sie nagrac plyte w ostatniej minucie, poniewaz wzialem swoj laptop i mikrofon do nagrania mojego radiowego show. Bylem bardzo szczesliwy, ze zdecydowalismy sie wydac mix jako kompilacje CD.

RS: Czy trudno bylo dokonac obrobki wszystkich piosenek zagranych przez Ciebie tej nocy?
AVB: Bylo tylko czternascie utworow. Z jedna piosenka mielismy male trudnosci, ale nie za duze. Zrobilismy odrobki naprawde szybko.

RS: Świetnie. W jaki sposob wybierales piosenki? Czy Ty po prostu podazales za zadaniami sluchaczy, czy miales jakas teorie grania tej nocy?
AVB: Mialem kilka utworow, ktorymi chcialem zaczac, ale pozniej wszystko dzialo sie w interakcji z publicznoscia, co mozesz uslyszec. Mix jest prawie doskonaly, poniewaz gralem na zywo. Wlasciwie mozesz uslyszec jak miksuje i jest to z pewnoscia niespotykane.

RS: Live mix jest mila odmiana od wszystkich plyt nagrywanych w studiu.
AVB:Tak, dokladnie.Caly pomysl z plyta polegal na tym, zeby wyobrazic sobie z tym tlumem, wiec jest to naprawde niesamowite doswiadczenie.

RS: Przeczytalem gdzies, ze przy nagrywaniu setu na Universal Religion, starales sie wszystko robic samodzielnie?
AVB:To prawda. Mialem dosc tych wszystkich gosci, ktorym musisz placic mnostwo kasy, a i tak nigdy nie robili na czas. Plyte nagralem samodzielnie, rowniez dlatego, ze chcialem ja uzyc w moim radiowym show. Pomyslalem wiec sobie, ze wezme laptop i mikrofon i bede nagrywal set co jakis czas, a jesli bede z niego zadowolony, wypuszcze go na CD. I tak wlasnie zrobilem.

RS: Czy Ty grasz z laptopa, czy grasz za pomoca plyt CD?
AVB: Plyt CD i sluchawki.

RS: Czy uzywasz dousznych slychawek?
AVB: Nie, wole chronic swoj sluch.

RS: Czego uzywasz do nagrywania muzyki na laptopie?
AVB: Programu Ableton.

RS: A czego uzywasz do produkcji?
AVB: Logic i Ableton.

RS: Uzywasz obydwoch. Czy myslales o tym by przejsc na didzejowanie na laptopie?
AVB: Nie, poniewaz nie przekonuje mnie to. Ja moge przeslac maila mojej mamie z komputera, a laptopy nie sa stworzone do didzejowania. Ja nie wiem jak twoj laptop, ale moj sluzy mi tylko w domu i biurze. Nie jest wskazane uzywac laptopa w dymiacym srodowisku, gdzie osoby maja sklonnosci do rozlewania napoi na twoj nowy markowy laptop Apple.

RS: Z piecdziesieciu dwoch tygodni w roku, ile spedzasz w trasie?
AVB: Trzydziesci.

RS: Trzydziesci wow. Jakie miasta w ktorych grales w tym roku zaskoczyly Cie swoimi reakcjami?
AVB: Tunezja, niedaleko miejsca, gdzie nagrywali pierwsze Gwiezdne Wojny.

RS: Jak tam Twoje radiowe show?
AVB: Ma sie naprawde dobrze, dziekuje bardzo. My tygodniowo mamy ponad 6 milionow sluchaczy w czterdziestu rozglosniach radiowych na calym swiecie, wiec jestem naprawde szczesliwy, odpowiedzi sa wspaniale. Zamknelismy rok specjalnym setem Year Mix - 85 utworow w dwie godziny i nigdy nie mielismy az tylu glosow na mix, to jest niewiarygodne.

RS: Super. Jestes w XM Radio w USA. Czy poswiecasz duzo czasu na promocje tego radia?
AVB: Nie, wlasciwie to nie. Zrobili ze mna jakies wywiady, ale gram tam tylko w zwyklej cotygodniowej audycji i to jest wlasciwie tylko tyle.

RS: Jaka jest roznica pomiedzy twoimi radiowymi show, a setami na zywo?
AVB: W radiowym show nie mam publicznosci przed soba, wiec to robi cala roznice. Zasadniczo testuje wiele nowych trackow, ktore puszczam aby sprawdzic co potem powiedza ludzie na forach, dzieki czemu wiem ktore z nich sa dobre. Caly czas poszukuje nowych nagran.

RS: Grales w USA w listopadzie i wracasz tam w marcu. Czy dostrzegasz jakies zmiany w publicznosci w ostatnim czasie?
AVB: Oni stali sie bardziej wyedukowani. Muzyka taneczna nie jest tam najnowsza rzecza, ale ludzie sa z pewnoscia ciekawi tego co staje sie coraz wieksze i wieksze w USA.

RS: Jestes holenderskim DJ-em. Jak myslisz, dlaczego jest teraz tyle holenderskich (gwiazd) DJ-i?
AVB: Ah, nie moge Ci powiedziec, to jest wielki sekret.

RS: Ciekawe. Masz jakies postanowienia noworoczne?
AVB: Postanowienie noworoczne tak- nie przemeczac sie. Ostatnio pracowalem zbyt ciezko.

RS: Moge Ci powiedziec. Ciagle czytam o twoich ogromnych, szescio czy siedmio godzinnych setach, ktore wykonujesz.
AVB: Tak, ja lubie te najwieksze, jednak.

RS: Jaki jest twoj sekret na taka wytrzymalosc, gdy grasz tak dlugo?
AVB: Muzyka.

RS: Jesli mowimy o muzyce, ktore nagranie z 2007 roku uwazasz za najlepsze?
AVB: John O’Callaghan, “Big Sky”

RS: W 2007, jaki producent byl najlepszy?
AVB: John O’Callaghan i Deadmau5.

RS: Kogo ty widzisz jako nastepnego duzego producenta w 2008?
AVB: Blake Jarrell.

RS: Czy wkrotce nagrasz nowy album artystyczny?
AVB:Tak.

RS: W jakim kierunku teraz pojdziesz?
AVB: Trance.

RS: Twoja wytwornia - Armada - jakich nowych piosenkarzy powinnysmy oczekiwac wkrotce?
AVB: Blake Jarrell and Jennifer RenĂŠ. Pojawi sie duzo nowego od Stonebridge, M.I.K.E i Markusa Schulz. Matthew Dekay pracuje nad albumem.

RS: Z Stonebridge, wyglada to na naprawde roznorodny sklad – czy ktos bedzie to wszystko mixowal pod katem trance?
AVB: My nie jestesmy marka wylacznie muzyki trance. Mysle, ze teraz wypuszczamy nawet wiecej albumow electro i minimal niz trance. Nigdy nie skupialismy sie na trance. Trance jest dla nas wazna czescia tego co robimy, ale nie jest naszym glownym celem.

RS: Czy chcialbys cos powiedziec swoim wszystkim fanom?
AVB: Bardzo dziekuje za wsparcie w 2007 roku. Otrzymanie nagrody dla DJ-a numer 1 na swiecie jest bardzo szczegolnym uczuciem.

a.arminvanbuuren.org
Avatar użytkownika
Joy
Administrator
Administrator
 
Posty: 681
Dołączył(a): 2007-04-13, 18:45
Lokalizacja: RzeszĂłw

Postprzez Stephansky » 2008-02-01, 12:25

Ciekawe, podoba mi sie podejscie Armina do wszystkiego.
Avatar użytkownika
Stephansky
-#1400
-#1400
 
Posty: 553
Dołączył(a): 2007-12-05, 19:47
Lokalizacja: Opole

Postprzez B0BS0N » 2008-02-01, 14:26

To jest wywiad udzielany dla amerykanskiego radio czy tam czasopisma tak ?
Bo zastanawia mnie tekst, ze 'Big Sky' jest najlepszym utworem 2007 roku :| Niegdzie wczesniej nie wspominal nawet o tym crapie, a jak wywiad dla Amerykanow - to zmienia zdanie nagle ? :| Dziwne co nie ? Troszke pod publike...
Ostatnio edytowano 2008-02-01, 14:27 przez B0BS0N, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
B0BS0N
-#SuperVIP
-#SuperVIP
 
Posty: 1232
Dołączył(a): 2007-09-20, 20:01
Lokalizacja: Kartuzy

Postprzez 4yl@ » 2008-02-01, 19:50

B0BS0N napisał(a):Bo zastanawia mnie tekst, ze 'Big Sky' jest najlepszym utworem 2007 roku :|

Mnie rowniez...
Ale w gruncie rzeczy wywiad jest spoko ;-)
Juz sie nie moge doczekac nowego albumu Armina...
Ciekawosc mnie zzera...
Avatar użytkownika
4yl@
-#850
-#850
 
Posty: 216
Dołączył(a): 2007-08-29, 14:57
Lokalizacja: Eivissa:)

Postprzez Guerrero » 2008-02-02, 01:28

ma ciekawe podejscie
a nawiasem mowiac jest to wyluzowany gosc
respect dla niego
Guerrero
-#30
-#30
 
Posty: 33
Dołączył(a): 2007-09-26, 20:28
Lokalizacja: byle kad

Postprzez zaclick » 2008-02-02, 15:49

chetnie bym przesluchal ten jego nowy album
Avatar użytkownika
zaclick
-#150
-#150
 
Posty: 63
Dołączył(a): 2008-01-16, 22:05
Lokalizacja: Letnisko

Postprzez martino » 2008-02-18, 21:26

B0BS0N napisał(a):To jest wywiad udzielany dla amerykanskiego radio czy tam czasopisma tak ?
Bo zastanawia mnie tekst, ze 'Big Sky' jest najlepszym utworem 2007 roku :|

no wlasnie, fakt faktem ze sam opublikowal liste swoich ulubionych kawalkow, a "Big Sky" John'ego O'Callaghan'a jest ulubionym kawalkiem wybranym przez publicznosc. Byc moze sie z tym pomylil, albo zmienil zdanie ;)
martino
-#Nowy
-#Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2007-12-17, 23:07
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Jeanne » 2008-02-21, 16:34

najlepsze nagranie 2007 roku wg Armina a nie jego ulubione.
Avatar użytkownika
Jeanne
-#150
-#150
 
Posty: 94
Dołączył(a): 2008-01-25, 22:54
Lokalizacja: Legnica/Bolesławiec

Postprzez unlikez » 2008-04-14, 13:07

Calkiem przyzwoity i ciekawy wywiad :)
Avatar użytkownika
unlikez
-#850
-#850
 
Posty: 272
Dołączył(a): 2007-07-31, 15:03
Lokalizacja: Holland

Postprzez matt90 » 2008-10-11, 12:26

bardzo fajny wywiadzik z Arminem , wyluzowany gosc na poziomie!
matt90
-#Nowy
-#Nowy
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2008-10-11, 12:08
Lokalizacja: Polska


Powrót do Wywiady

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron