Forum Muzyczne

A State Of Trance With Armin Van Buuren. Forum muzyczne poswiecone kultowej audycji ASOT. A na nim mnostwo informacji ze sceny klubowej, dobrej muzyki, oraz najnowsze asoty i inne sety

Armin van Buuren - wywiad dla FTB.pl!

Wywiady z artystami .

Moderator: Moderator

Armin van Buuren - wywiad dla FTB.pl!

Postprzez wisnia118 » 2008-06-25, 06:00

Po premierze najnowszego autorskiego albumu Armina van Buurena "Imagine" przeprowadzilismy wywiad z numerem 1 wg rankingu DJ Magazine na temat jego najnowszej produkcji.

Zapraszamy do lektury!


Jaka jest najwieksza roznica, czy tez ewolucja w stosunku do poprzednich plyt Armina?

Kazdy track powstawal w inny sposob. Czasem siadalem z wokalistka i gitarzysta i po prostu pisalismy piosenke razem (“Never Say Never”), czasem mialem pomysl na slowa, wiec wspolpracowalem z teksciarzem (Unforgettable), czasem wokalistka przesylala w polowie skonczony pomysl oparty o moje i Benna (Hold on to me) partie instrumentalne i potem konczylismy utwor w moim studio. Wiekszosc wokali nagralem samodzielnie, ale czesc byla realizowana w wynajetych przeze mnie studiach, takich jak np. Virginia.

Czy postrzegasz sie jako wielka gwiazde, a swj kolejny album jak plyte Michaela Jacksona czy U2? Czy jest roznica miedzy rzeczywistoscia pop i dance?
(Śmiech) Watpie, zebym mogl sie porownywac! Nie jestem w stanie wyladowac na ksiezycu, zasadniczo tworze muzyke do klubow, do tanczenia.

Czy tytul plyty Imagine ma cos wspolnego z klasycznym albumem Imagine Johna Lennona?
Nie. Imagine Johna Lennona to jedna z moich ulubionych plyt, ale ja stworzylem cos kompletnie innego. John spiewal o pokoju i milosci. Moja definicja wyobrazni dotyczy tego, co moze powstac w Twojej glowie – czesto w myslach konstruujesz rozmaite obrazy i pomysly. To inny punkt widzenia.

Czy ten album ma dla ciebie specjalne znaczenie czy to po prostu kolejne osiagniecie w twojej karierze? Czy sa na tej plycie utwory, ktore maja dla ciebie specjalne znaczenie?
Kazdy utwor ma dla mnie znaczenie z rozmaitych powodow. Aktualnie moi faworyci to “Imagine” i “Going Wrong” - od momentu kiedy zauwazylem jak pozytywnie ludzie odbieraja te kawalki na imprezach. W samochodzie natomiast ciagle slucham “What If” i “Fine Without You”. “Face To Face” ma bardzo konkretny motyw, a “Hold On To Me” i “In And Out Of Love” to moje ulubione utwory. “Never Say Never” sprawdzil sie bardzo dobrze na “Armin Only” , tlum oszalal tez na punkcie “I Love rain” z powodu jego klasycznego trancowego brzmienia z 99 roku. Ich zawilosc jest swietna w kontekscie konstrukcji setow. Wreszcie “Unforgivable” bedzie zdecydowanie kolejnym singlem, kocham glos Jaren!

Jest wielu artystow sceny dance wydajacych w tej chwili albumy. Czy masz czas by zapoznac sie z ich muzyka? Masz jakis faworytow?
Tak, oczywiscie! Uwielbiam nowy album Sandera van Doorna, Portishead, The Orb, Underworld, DJ Shah, Kraak & Smaak, Simmonds & Jones, etc.

Musisz przyznac, ze “Going Wrong” to bardzo radiowy utwor. Nie obawiasz sie, ze fani trancu moga spojrzec na to jak na zabieg komercyjny?
Nie, nie uwazam tak, poniewaz mamy ogromna liczbe remiksow, a oczywiscie bardziej przyjazne radiu sa te komercyjne wersje, ale jesli chcesz czegos glebszego to znajdziesz rowniez bardziej deepowe remiksy. Naprawde lubie ta piosenke i uwazam, ze potrzebujesz jednego takiego wlasnie przeboju by promowac album. Slyszalem wiele albumow trancowych, ktore sa swietne, ale ktorych ludzie nigdy nie uslysza, bo nawet nie wiedza, ze dana plyta istnieje! Konkretny pierwszy singiel sprawia, ze ludzie ruszaja do sklepow i maja mozliwosc uslyszenia pozostalych produkcji (mniej radio-friendly).

Jaka jest najlepsza rzecz we wspolpracy z ludzmi? Jesli nie pracowalbys z innymi, twoja muzyka bylaby inna?
Moje motto brzmi: „Nie badz wiezniem swojego stylu”. Robisz muzyke oparta o swoje doswiadczenia jako czlowieka, ktory spotyka ludzi, miejsca, ktore odwiedza, muzyke, ktorej slucha. Lubie pracowac nad nowa produkcja za kazdym razem w inny sposob. W innym przypadku muzyka bylaby tworzona wg gotowego przepisu, a ja lubie kiedy moje dzwieki sa urozmaicone i wciaz interesujace.

Jak dlugo tworzyles nowy album?
Przez okolo rok. Mialem mnostwo bitow, dzwiekow i troche pomyslow, ale zajelo mi ok cztery miesiace zanim usiadlem i to skonczylem.

Czy inni muzycy i producenci maja na ciebie wplyw? Kiedy zdarzylo ci sie powiedziec: „Wow, swietny material! sluchajac jakiejs plyty?
Kiedy tworzylismy album, Benno i ja sluchalismy wielu aktualnych tanecznych materialow i szukalismy w tym czegos dla siebie. Jaki to mialo wplyw na taniec? Jakich technik uzyto zeby uzyskac dany efekt? Ale sluchalismy tez mnostwa nietypowej muzyki. Pamietam, ze pojawilo sie U2, Quasar, Biosphere, Speedy J., Coldplay, Kylie, Deadmau5 i wielu innych.

Co chcialbys powiedziec przyszlym nabywcom twojego albumu? Czy powinni go wysluchac od poczatku do konca? Czy to jest concept-album?
Idea albumu jest sila wyobrazni. Nie specjalnie lubie wyjasniac caly zamysl, dopoki ludzie sami nie dowiedza sie co znajduje sie na plycie, ale mysle, ze po przesluchaniu widac silna lacznosc miedzy kazdym utworem, jesli tylko sie wsluchasz. To taneczny album z utworami przeznaczonymi do tanca, ale zasadniczo nie powstal jedynie dla klubow. Mozna sluchac go rowniez w domu, kiedy bedziesz chcial sie zrelaksowac.

Czy jest jakis ukryty przkaz na albumie czy chodzi tylko o rozrywke?
Silnym przeslaniem jest sila wyobrazni. To dzieki niej mamy sztuke, nauke i mnostwo muzyki. Fascynuje mnie to, co muzyka robi z ludzmi. Pod wplywem muzyki ludzie placza, smieja sie, tancza, jednocza sie ponad podzialami etnicznymi. Tym roznimy sie od zwierzat, ze tworzymy rozmaite rzeczy dzieki wyobrazni.

Jakie masz plany wydawnicze? Czy masz w planach cos, co nie bedzie brzmialo jak trance? Wiemy, ze lubisz Deadmau5, Booka Shade, itd. Czy eksperymentujesz czasem w studio z ainnymi dzwiekami?
Oczywiscie! Jednak trance zawsze bedzie moim glownym gatunkiem. Jest najblizszy mojemu sercu. Trance ewoluuje. Trance dzisiaj brzmi zupelnie inaczej niz np. ten sprzed 5 lat.
Twoj program radiowy “A State Of Trance” niedlugo odbedzie sie po raz 400. Czego mozemy sie spodziewac? (smiech). Wlasnie mielismy impreze z okazji 350 odcinka, wiec zapytaj mnie za jakis czas, kiedy bedzie blizej 400.

Jak widzisz swoj program w przyszlosci? Mozemy sie spodziewac jakichs zmian?
Podstawowa formula programu zawsze bedzie taka sama: dzielenie sie najnowszymi trancowymi i progresywnymi utworami z ludzmi, ktorzy lubia sluchac muzyki. Jesli sluchasz ASOT, uslyszysz 90% tego co nowe. Chcialbym przywrocic dzial XXL, w ktorym skupialem sie maksymalnie na jednym konkretnym artyscie, ale nie mam aktualnie na to czasu. Mam nadzieje ze kiedys jeszcze do tego wroce.

Zastanawiam sie, co Armin van Buuren moze powiedziec o aktualnej kondycji muzyki trance? Jak to wyglada z twojego punktu widzenia?
To zalezy, o jakiej definicji trancu mowimy. Na tym polega caly problem. W moim przypadku trance jest bardzo zywy, ale rozwinal sie i brzmi troche inaczej. Ale euforia wciaz trwa i ciagle mam gesia skorke. Chodzi o to co nazywamy trancem, a co nie.

Czy myslisz, ze uplifting trance zniknie pewnego dnia? Wielu dj-ow/producentow upliftingowych preferuje ostatnio bardziej progresywne brzmienia...
Nie, uplifting trance bedzie zawsze, tyle ze troche inaczej “opakowany”. Mozesz miec mocny riff z electro basslinem i to ciagle bedzie nagranie upliftingowe.Spojrz chociazby na “Megashira”. Style wymieszaja sie jeszcze bardziej w ciagu kilku najblizszych lat.

Co mozesz powiedziec o muzyce z Polski, o producentach takich jak: Paul Miller, Nitrous Oxide, Adam Nickey, Anguilla Project, PAFF, Hensha i innych?
W tej chwili sporo najbardziej ekscytujacego trancu pochodzi wlasnie z Polski. Mozna powiedziec, ze Polska jest teraz jednym z najwazniejszych krajow dla trancu.

Grales w Polsce dwa razy. Masz jakies szczegolne wspomnienia zwiazane z naszym krajem? Co jest najlepsze i najgorsze w Polsce?
Polacy po prostu kochaja uplifting trance! To wspaniale moc grac dla takiego tlumu. Pamietam otwarcie Rush Hour w zeszlym roku i ogromna eksplozje. To byla chwila, ktorej nigdy ne zapomne.

Jakie byly twoje najlepsze imprezy w tym roku i dlaczego?
Po prostu Armin Only Imagine, Jaarbeurs, Utrecht 19. kwietnia. Wkrotce ukaze sie DVD , wiec zrozumiesz o co chodzi.

Czy kiedykolwiek zastanawiales sie ile godzin spedzasz w samolotach lecac na imprezy?
Jestem zbyt przerazony by o tym myslec poniewaz nienawidze latac, ale jestem szczesciarzem, bo mam okazje latac po calym swiecie. Uswiadamiam to sobie kazdego dnia.

Jestes swiatowym numerem jeden w klasyfikacji dj-ow, na kazda twoja impreze przychodzi mnostwo ludzi, grasz muzyke, ktora kochasz... Czy czegos jeszcze chcialbys od zycia?
Oczywiscie! Zawsze mam pomysly na nowa muzyke i po prostu uwielbiam organizowac imprezy i dzialac w radiu. Mam teraz szanse, by dzieki swoim wplywom sprawic, ze ten swiat stanie sie lepszy. To znaczy dla mnie bardzo wiele.

Odnosnie olbrzymiej publicznosci – czy chcialbys czasem wrocic do dawnych lat i zagrac dla malej liczby ludzi na malym evencie? A jesli juz grasz na duzej imprezie, to czy czasem nie myslisz, ze jestes troche za daleko od ludzi?
Nie, wcale tak nie czuje. Wciaz odpowiadam na maile, ktore dostaje od ludzi i wciaz gram na mniejszych imprezach, np. dla 150 osob. Nie robie jedynie wielkich festiwali na stadionach.

Aktualnie ukazuje sie mnostwo dj-skich kompilacji. Jednak wiele z nich jest nudnych i nieciekawych do tego stopnia, ze juz po jednym przesluchaniu nie chcesz do nich wracac. Jak uwazasz, jaki jest przepis na interesujacy i niesmiertelny set?
Bardzo prosty: dobra selekcja trackow! W wielu kompilacjach znajduje sie wiele nowych utworow, ale calosc nie brzmi dobrze. Dodatkowo, kompilacja powinna byc ulozona wg wzoru 1+1=3. Jesli miksujesz dwa odmienne tracki w ten sposob, calosc stanie sie lepsza wlasnie dzieki temu, ze bedziesz miksowal w ten sposob.

Dostajesz wiele swiezych nagran kazdego dnia. Jacy sa twoi ulubiency w tej chwili? Na jakich producentow jest teraz zapotrzebowanie?
Naprawde lubie to co robia In Petto, Nitrous Oxide, Arnej, Daniel Kandi, Blake Jarrel, Alex Morph, M6.

Jakies uwagi i rady, jakie moze dac uznany dj poczatkujacym? Czy nie uwazasz, ze mlodzi producenci powinni dluzej pracowac nad swoim materialem, bo mamy duzo kiepsko brzmiacych rzeczy?
Mysle, ze nie ma aktualnie zbyt wielu kiepsko brzmiacych produkcji. Naprawde podoba mi sie to, co aktualnie sie dzieje. Mam dwie wskazowki: stworzcie swoj wlasny styl i brzmienie. Zrobcie cos, czego jeszcze nikt przed wami nie zrobil. To moze byc cokolwiek! Tak dlugo jak bedziecie rozkrecac ludzi! Obserwujcie innych i uczcie sie, wyjasnijcie sobie, dlaczego ich lubicie. Zaczerpnijcie jakies elementy, ale nie kopiujcie! Jesli zrobicie to co inni, nie bedziecie rozpoznawalni.
Tworzcie produkcje, to najszybsza droga na szczyt. Ale nie oczekujcie wielkich rzeczy natychmiast.

Jako gwiazda czesto podrozujesz po swiecie, co oznacza, ze ty i twoja rodzina czy znajomi rzadko sie widujecie. Czy nie uwazasz, ze cena jaka musisz placic jest za wysoka?
Tak z pewnoscia jest wysoka, ale mam swiadomosc, ze nie bede numerem 1 na zawsze, a moj sen realizuje sie wlasnie teraz, nie wiem co bedzie jutro. To wysoka cena, ale to najlepsza praca na swiecie.

A w kontekscie poprzedniego pytania, co robisz by byc w dobrej formie kiedy musisz tyle latac?
Pracuje tyle ile moge. Staram sie jesc duzo owocow, zdrowego jedzenia i napojow, pije duzo wody. Ponadto staram sie spac jak najwiecej moge i trzymam sie z daleka od duzych ilosci alkoholu.
Dziekuje za wywiad. A przy okazji: wciaz mam nagrode od Was w moim domu w waznym miejscu. To wiele dla mnie znaczy!



Juz w najblizszy poniedzialek do Polski na spotkanie z MSM Events przylatuje wlasciciel Armady, manager Armina van Buurena - David Lewis. Na spotkaniu omowione zostana szczegoly pierwszej polskiej edycji Armin Only. Wiecej informacji na ten temat juz w przyszlym tygodniu tylko na FTB.pl!

Wywiad przeprowadzili: Piotr Truszkowski, Marcin Ĺťyski (DJ Magazine Polska / FTB.pl)
Ostatnio edytowano 2008-06-25, 06:01 przez wisnia118, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
wisnia118
Administrator
Administrator
 
Posty: 335
Dołączył(a): 2006-07-22, 08:49
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Joy » 2008-06-25, 13:34

wisnia118 napisał(a):Co mozesz powiedziec o muzyce z Polski, o producentach takich jak: Paul Miller, Nitrous Oxide, Adam Nickey, Anguilla Project, PAFF, Hensha i innych?

W tej chwili sporo najbardziej ekscytujacego trancu pochodzi wlasnie z Polski. Mozna powiedziec, ze Polska jest teraz jednym z najwazniejszych krajow dla trancu.


Naprawde milo czyta sie takie slowa. A ja potwierdzam, bo mamy bardzo zdolnych producentow, znanych w calym tranceowym swiecie ;)
Avatar użytkownika
Joy
Administrator
Administrator
 
Posty: 681
Dołączył(a): 2007-04-13, 18:45
Lokalizacja: RzeszĂłw

Postprzez Moniis » 2008-06-25, 14:30

wisnia118 napisał(a):Juz w najblizszy poniedzialek do Polski na spotkanie z MSM Events przylatuje wlasciciel Armady, manager Armina van Buurena - David Lewis. Na spotkaniu omowione zostana szczegoly pierwszej polskiej edycji Armin Only.


Milo sie to czyta... :-D Obecnosc obowiazkowa :-D
Ostatnio edytowano 2008-06-25, 14:31 przez Moniis, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Moniis
-#1400
-#1400
 
Posty: 508
Dołączył(a): 2008-03-06, 16:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Dawid » 2008-06-25, 15:54

Ciekawy wywiad, juz po raz kolejny stwierdzam, ze Armin to naprawde fascynujacy czlowiek, z ogromnym talentem ! ;)
Avatar użytkownika
Dawid
-#SuperVIP
-#SuperVIP
 
Posty: 607
Dołączył(a): 2006-12-21, 21:51
Lokalizacja: HSO Sandomierz

Postprzez 4yl@ » 2008-06-30, 19:27

Dawid napisał(a):Ciekawy wywiad, juz po raz kolejny stwierdzam, ze Armin to naprawde fascynujacy czlowiek, z ogromnym talentem ! ;)


Dokladnie ;-)
Avatar użytkownika
4yl@
-#850
-#850
 
Posty: 216
Dołączył(a): 2007-08-29, 14:57
Lokalizacja: Eivissa:)

Postprzez JADD » 2008-07-02, 13:51

tak jednym slowem-fenomen! jest na szczycie ,ale widac ze sodowka mu nie odbila i za to go szanuje:-)
Avatar użytkownika
JADD
-#850
-#850
 
Posty: 275
Dołączył(a): 2008-02-02, 21:10
Lokalizacja: z EnTrance

Postprzez lqs89 » 2008-07-03, 20:19

JADD napisał(a):tak jednym slowem-fenomen! jest na szczycie ,ale widac ze sodowka mu nie odbila i za to go szanuje:-)

Dokladnie zawsze ten sam niezmienny Armin. I lubi Nitrous Oxide- a :-P
Avatar użytkownika
lqs89
-#850
-#850
 
Posty: 207
Dołączył(a): 2008-05-30, 16:27
Lokalizacja: ...


Marble Flooring London

Powrót do Wywiady

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron