Forum Muzyczne

A State Of Trance With Armin Van Buuren. Forum muzyczne poswiecone kultowej audycji ASOT. A na nim mnostwo informacji ze sceny klubowej, dobrej muzyki, oraz najnowsze asoty i inne sety

DJ Shah - wywiad

Wywiady z artystami .

Moderator: Moderator

DJ Shah - wywiad

Postprzez marcin-sl » 2008-04-20, 20:05

Oto maly wywiad z DJ SHAHem, ciekawe, ciekawe, warto przeczytac, jezeli ktos oczekuje nastepnego albumu sunlongera itp...

Roger Shah, jest dzis jednym z wiodacych i najbardziej utalentowanych djow/producentow muzyki elektronicznej w Niemczech. Poczatki jego profesjonalnej kariery muzycznej siegaja roku 1996. Na swoje pierwsze sukcesy nie musial dlugo czekac. W roku 1999 swiatlo dzienne ujrzala jego pierwsza solowa produkcja zatytulowana „Claps", ktora blyskawicznie lokuje sie na czolowych pozycjach europejskich list. Po tym komercyjnym sukcesie powstaja kolejne dwa kawalki "Commandments" oraz "Riddim", ktore jak sie pozniej okazalo, byly strzalem w dziesiatke, otwierajace mu tym samym brame do slawy. Nie tylko publicznosc uznaje Jego produkcje za wyjatkowo udane, takze czolowi producenci sceny klubowej chetnie siegaja po jego single i wykorzystuja je we wlasnych projektach.

Po kolejnych sukcesach jego artystyczny pseudonim jest dobrze rozpoznawany, zaczyna grac i wydawac pod skrzydlami najwiekszych labeli na swiecie tj. Armada, Positiva czy tez Blackhole dla ktorej w 2005 roku debiutuje z nowym projektem „Global Experience", ktore Shah wspoltworzy z Lauroso.

Z kazdym dniem na jego konto przybywaja co rusz to nowe sukcesy, producent jest zapraszany i gra praktycznie gdzie tylko mozna. Niestety nie mial jeszcze okazji zagrac u nas w Polsce, ale mamy nadzieje, ze niebawem to sie zmieni. Plany sa, ale poki co pozostaje to tajemnica...

Na dzien dzisiejszy to czolowa postac w producenckim swiecie, jako jedyny tworzy trzy projekty dla Armady, a takze dwa dla Blackohole i jeden dla Anjunabeats co tylko swiadczy o jego geniuszu i wszechstronnosci. Jest to obecnie najgoretsza i najbardziej wychwytywana pozycja dla wielu, wielu fanow muzyki klubowej, a jego wielkosci i umiejetnoscia chyla czola najwieksze nazwiska sceny klubowej i swiatowego trancu. Kazda jego nowa produkcja, niezaleznie pod jakim labelem, czy projektem wyjdzie jest wrecz rozchwytywana, a komplementom co do wspanialosci nie ma konca, sa puszczane we wszystkich najwiekszych radiach i audycjach jakie obecnie sa grane na swiecie.

Ĺťeby tego bylo malo Shah posiada takze wlasne wytwornie Shah-Music, wspoltworzy z Tsushima lebel Tshushima Limited, a takze jeszcze Shah-Records oraz bardzo charakterystyczny Magic Island cechujacy sie oryginalnym i od razu rozpoznawanym stylowym brzmieniem Balearic!

Wspolnie z Pedro Del Mar wspoltworzy projekt „Mellomania" znany koneserom i entuzjastom muzyki trance nadawany w kazdy poniedzialek i sciagajacy rzesze fanow. Ponad 1,5 miliona sluchaczy kazdego miesiaca, a dodac trzeba ze ilosc sluchaczy ciagle rosne. Jest uwielbiany na calym swiecie i ma swoich wiernych wielbicieli doslownie wszedzie, nawet w krajach kulturowo odmiennych od europejskich tj. Turcja, Tajlandia, Argentyna oraz tam gdzie muzyka trance jest kolebka- Ibiza, grajac tam tworzy bardzo unikalne, wrecz mozna nazwac innowacyjne, smiale live show ktorego nigdzie indziej nie mozna uslyszec, po prostu w prowadza publicznosc w tak magiczna i tak piekna podroz przez swiat muzyki elektronicznej... doslownie unikat.

"Mellomania" to nie tylko kompilacje pieknych singli wydawanych jako calosc, ale takze tysiace fanow celebrujacych to niepowtarzalne zjawisko w klubach... gdzie zjezdzaja sie ludzie z calej Europy by moc bawic sie przy tych jakze oryginalnych brzmieniach, przy tej wspanialej muzyce... To takze audycja radiowa w „Sunshine Live" chociaz nie bardzo popularna w rodzimym kraju producenta, ale za to uwielbiana przez obcokrajowcow za styl w jakim jest prowadzona... Dzieki czemu mozna jej sluchac na „Digitalny Imported", ktore jest ogolnie dostepne w wielu krajach takze i w Polsce.

---------------------------------------------------------------------------------------------

GT: Co jest twoja inspiracja do tworzenia muzyki. Jak powstaja Twoje utwory? Skad czerpiesz pomysly?

Podrozujac po calym swiecie, grajac swoja muzyke, widzac piekne miejsce i spotykajac milych ludzi to daje mi inspiracje, poza tym magia wyspy Ibizy. Czesto sie tam wybieram by tworzyc swoja muzyke, dlatego jako hold tej wyspie nadalem swojemu nowemu labelowi nazwe 'Magic Island'


GT: Dlaczego na swoim nadchodzacym albumie "Songbook" umiesciles tylko utwory z vocalem?

Od dawna mialem pomysl by zrobic prawdziwy album z vocalami i teraz przy okazji mojego pierwszego solowego albumu w Armadzie ciesze sie, ze udalo mi sie ta mysl zrealizowac. Pracowalem naprawde mocno nad tym albumem przez ostatnie dwa lata i spedzilem mnostwo czasu by znalezc wspanialych wokalistow, szczegolnie takich ktorzy nie mieli wczesniej do czynienia ze scena edm i w koncu znalazlem trzynastu swietnych wokalistow z roznych krajow i prezentujacych rozne style muzyczne i naprawde jestem szczesliwy, ze moglem z nimi pracowac. Chce pokazac ludziom, ze jestem kims wiecej niz dj'em ktory tworzy swoja wlasna muzyke. Jestem bardziej muzykiem i moim celem bylo by stworzyc prawdziwy album, ktory bedzie opowiadal ludziom jakas historie i najlepszym i zarazem najlatwiejszym rozwiazaniem bylo stworzyc cos z vocalami, dlatego tez ten album bedzie sie roznil od innych krazkow tzw trance artystow. Dla mnie to bardziej rodzaj albumu popowego dla ludzi sluchajacych muzyki elektronicznej :)


GT: Czy album Sunloungera nad ktorym pracujesz pojawi sie w tym roku? Czy beda tam jakies utwory powstale w wyniku wspolpracy z innymi artystami?

Tak w tym momencie caly czas pracuje nad tym albumem. Sunlounger jest projektem, ktory powinien stac sie soundtrackiem na lato i tak jak obiecalem Armadzie bede chcial zrobic serie takich albumow, po jednym kazdego roku. Jak tylko mam czas i kiedy tylko to mozliwe wynajduje nowych artystow jak Kyler England czy Lorilee, ale pracowalem takze po raz kolejny z Zara (Crawling) i nagralem z nia dwa nowe kawalki. Zrobilem rowniez dwa nowe utwory razem z Eller van Buuren a takze pracowalem z gitarzysta flamenco Seis Cuerdas dlatego juz teraz moge powiedziec, ze nowy album bedzie balearyczna pieknoscia.


GT: Masz wielu fanow w Polsce. Chcieliby uslyszec Cie w koncu w Polsce. Bedzie taka mozliwosc? Moze jeszcze w tym roku?

Bedac szczery musze powiedziec, ze nigdy nie dostalem propozycji zagrania w Polsce. Moze organizatorzy nie lubia mojego nazwiska czy cos. Gram po calym swiecie, ale nie w Waszym kraju co wydaje sie byc dziwne.


GT: Twoje produkcje nadaja sie bardziej do posluchania w domu. Nie miales ochoty stworzyc utworu bardziej energetycznego, ciezszego?

Haha moge Wam przyrzec, ze moja muzyka znakomicie sie przyjmuje w klubach i na eventach. W kazdy weekend widze to grajac w roznych miejscach oraz na playlistach innych dj'ow ktorzy grywaja moje kawalki, ale oczywiscie wiem o co Ci chodzi i moim kolejnym celem bedzie robienie muzyki wlasnie na parkiety, ale takze do posluchania w domu po powrocie z pracy albo w samochodzie. Melodyczne kawalki to moj styl i na pewno znajda sie inni dobrzy artysci, ktorzy dostarcza tych energetycznych kawalkow ludziom ktorzy ich potrzebuja.


GT: Na imprezach grasz z vinyli czy z cd a moze laptop+software?

W przeszlosci gralem uzywajac vinyli i plyt cd, ale od okolo dwoch lat zaczalem grac uzywajac laptopa i abletona poniewaz w moich setach staram sie robic wiecej mashupow czy remixow. Podczas gry uzywam rowniez keyboardu midi wiec tworze bardziej swego rodzaju live act w porownaniu z normalnym dj'em.


GT: Jakie sety grasz podczas imprez? Czy jest to styl podobny, jaki prezentujesz w swojej audycji Mellomania? To co bedziesz grac masz wczesniej zaplanowane czy wybierasz utwory na biezaco?

Tak podczas imprez gram wlasnie w stylu mellomani poniewaz taki mam styl, ale koncem kwietnia koncze przygode z Mellomania i zaczynam swoj wlasny radio show pt 'Magic Island', ktory od drugiego maja bedziecie mieli okazje uslyszec w kazdy piatek o 22 na ww.di.fm


GT: Skad wzial sie pomysl na Mellomania Train of Sound?

Moj brat Pedro byl pomyslodawca Mellomani i to do niego nalezaly wszystkie pomysly zwiazane z audycja oraz eventem skupiajacym ludzi w jednym miejscu jakim jest pociag. Do tej pory sobie cenie gre tam i zawsze staram sie zarezerwowac czas na otwarcie Train of Sound.


GT: Kto Twoim zdaniem z mlodych moze w najblizszym czasie zaistniec na scenie muzyki trance?

Ciezko by wybierac poniewaz jest na prawde wielu utalentowanych ludzi w dzisiejszych czasach kazdy ma mozliwosc wydania swojej muzyki. Ja sam zawsze szukam utalentowanych ludzi do mojego labelu Magic Island. Najwazniejsze jest tworzyc swoj wlasny styl poniewaz zbyt wiele produkcji szczegolnie w uplifting trance brzmi bardzo podobnie do siebie.


GT: Wydajesz swoje produkcje pod wieloma aliasami. Ile dokladnie ich jest? I dlaczego jest ich tyle? Alias = inny styl?

Hehe ciezko powiedziec ile ich jest, jestem pracoholikiem i kazdego dnia jestem w studio. Kilka lat temu zanim doszedlem do tego co teraz, mialem dwa lata w ktorych istotne bylo dla mnie robic wiele projektow i wydawac jak najwiecej trackow by przezyc poniewaz muzyka jest moja stalym zrodlem dochodow od roku 1996. Teraz wspolpracuje z Armada, pracuje nad duzymi albumami i moge sie skupiac tylko nad niektorymi przydatnymi projektami. Nowy alias owszem moze oznaczac inny styl, ale takze produkcje wspoltworzona z innym producentem lub produkcje dla innego labelu - jest wiele powodow.


GT: Cztery wedlug Ciebie najlepsze produkcje jakie stworzyles.
Ciezko oceniac swoje wlasne produkcje, ale gdybym mial wybierac to moze powiem ktory kawalki sa dla mnie specjalne.


1. Going Wrong ft. Chris Jones & Armin van Buuren, jest on w mojej top 5 i w ten weekend wykonamy go live razem z Arminem.
2. Who Will Find Me ft. Adrina Thorpe, Armin wybral ten kawalek jako najlepszy track roku, spotkal on sie takze z duzym zainteresowaniem na calym swiecie
3. Sunlounger - White Sand, dla wielu klasyk i poczatek historii Sunlounger'a
4. lepiej niech to fani wybiora najlepsze produkcje Shaha :)


GT: Jak dlugo zajmuje Ci stworzenie tjuna?

Roznie to bywa... dla przykladu White Sand powstal w dwa dni a Going Wrong to produkcja kilku miesiecy.


GT: Wymien artystow, ktorzy lubisz i dazysz szacunkiem.

Jest na prawde wielu artystow, ktorych szanuje za ich muzyke i pasje do muzyki, w szczegolnosci jesli chodzi o nasz gatunek, ale lubie rowniez wielu artystow tworzacych w innych gatunkach. Ciezko wymieniac nazwiska bo jesli wymienie piatke to zapomne o innych. Na pewno musze wspomniec jedno nazwisko - Armin van Buuren poniewaz jego wytwornia Armada robi na prawde bardzo wiele dla muzyki oraz supportuje mnie jak nikt inny wczesniej.


GT: Na koniec co chcialbys powiedziec swoim fanom w Polsce?

Mam nadzieje Was odwiedzic w przyszlosci, wiem ze mam caly czas rosnaca liczbe fanow w Polsce i slyszalem od innych artystow, w tym mojego brata, ze ludzie w Polsce sa cudowni i przyjacielscy dlatego nie moge sie doczekac by u Was zagrac, ale niestety to nie lezy w moich rekach.


GT: Dzieki, ze znalazles dla nas czas i w imieniu wortalu GlobalTrance.pl zyczymy Ci wielu sukcesow i mamy nadzieje, ze wkrotce odwiedzisz nasz kraj! Pozdrawiamy :)

Dzieki za wywiad , pozdrawiam czytelnikow oraz Wasz kraj!


Przygotowali: Iv i Trancemorpher
marcin-sl
-#30
-#30
 
Posty: 26
Dołączył(a): 2008-04-02, 20:51
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Iv » 2008-04-20, 20:06

Khem, a skad zrodlo to nie laska napisac??

a.globaltrance.pl
Avatar użytkownika
Iv
-#850
-#850
 
Posty: 393
Dołączył(a): 2006-12-08, 21:22
Lokalizacja: Sieradz

Postprzez everlasting » 2008-05-22, 19:35

dobry wywiad :)
Sunlounger - White Sand >> nic tego nie pobije !!!!!!!

SHAH RULEZZZ :P
Avatar użytkownika
everlasting
-#150
-#150
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2007-11-17, 08:33
Lokalizacja: Kosmos


Powrót do Wywiady

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron