Forum Muzyczne

A State Of Trance With Armin Van Buuren. Forum muzyczne poswiecone kultowej audycji ASOT. A na nim mnostwo informacji ze sceny klubowej, dobrej muzyki, oraz najnowsze asoty i inne sety

dokad zmierza muzyka Trance?

Rozmowy na wszelkie tematy zwiazane z muzyka.

Moderator: Moderator

Postprzez russo221 » 2008-01-05, 13:36

BartSimpsons napisał(a):Zgodze sie z wami, trance ma to cos w sobie, ze nie kazdy moze tego sluchac - bynajmniej nie jest to muzyka dla glupich, bo ja trzeba zrozumiec. M.in. dlatego trance nie bedzie az tak bardzo popularny bo jest zamalo tkz. trance'owcow na swiecie - i tak zawsze bedzie dominowac muzyka pop i komercja.


Nie jestem co do tego przekonany. coraz czesciej slyszy sie Trance w chocby komercyjnych radiach, ktore zazwyczaj puszczaly raczej "Bojsow" niz A&B. Co tu duzo pisac, jest Trance bardziej ambitny i mniej (komercyjny) nastawiony na sprzedanie [moje zdanie] :)

z jednej stoerny cieszy, a z drugiej nie chcialbym, aby ta muzyka stala sie powszednia, bo na tym straci...
Avatar użytkownika
russo221
-#850
-#850
 
Posty: 208
Dołączył(a): 2007-04-30, 09:50
Lokalizacja: Lubin\Wrocław* :D

Postprzez B0BS0N » 2008-01-05, 13:44

Duzo prawdy w tym, co mowicie, ale trance tez albo ulegnie komercji, albo powstanie nowy odlam tej muzyki, ktory bedzie mial trafiac takze do tych "bezmyslnych" ludzi. :P Kazdy gatunek muzyki to przezyl, a ze trance jest stosunkowo mlodym gatunkiem, to poki co nie obawiam sie o sama muzyke, lecz o to, ze przestanie byc muza dla wezszego grona ludzi.
Bo nagle wszyscy DJ'e nie pojda na popularnosc, to bedzie trwalo sporo czasu, o ile w ogole sie tak stanie (mam nadzieje, ze nie) :)
Avatar użytkownika
B0BS0N
-#SuperVIP
-#SuperVIP
 
Posty: 1232
Dołączył(a): 2007-09-20, 20:01
Lokalizacja: Kartuzy

Postprzez mark_86 » 2008-01-05, 15:48

Wedlug mnie kazdy kawalek moze stac sie komercyjny poprostu sa tacy DJ co szukaja popularnosci. Ktos zechce zeby jego muzyka leciala w radiu i telewizji.
Avatar użytkownika
mark_86
-#400
-#400
 
Posty: 124
Dołączył(a): 2007-05-30, 11:11
Lokalizacja: Lubin

Postprzez B0BS0N » 2008-01-05, 18:28

mark_86 napisał(a):Wedlug mnie kazdy kawalek moze stac sie komercyjny poprostu sa tacy DJ co szukaja popularnosci. Ktos zechce zeby jego muzyka leciala w radiu i telewizji.

Tiesto i PvD juz poszli w tym kierunku, a jeszcze 2-3 lata temu byli wiodacymi DJ'ami. Beda nastepni. <zloo> :P
Avatar użytkownika
B0BS0N
-#SuperVIP
-#SuperVIP
 
Posty: 1232
Dołączył(a): 2007-09-20, 20:01
Lokalizacja: Kartuzy

Postprzez Matt Revi » 2008-01-05, 19:41

Osobiscie uwazam ze nie powinno sie dopuscic Trance do ogolnego sluchania na skale np.
radiowa typowa dla kazdego czlowieka. Mysle ze kazdy czlowiek na pewnym etapie swojego zycia pozna wile gatunkow muzyki i wybierze ten ktory go najbardziej zainspiruje tak jak mnie trance ! :D w Polsce jak narazie "kroluje" wixa (kalwi&remi basshanter czy inne tam)
jest garstka ludzi ktora czci House Electro czy Trance :) i niech tak zostanie...

oczywiscie Trance jest dla wszystkich ale powinnismy szanowac ten gatunek muzyki i nie szargac jego dobrego imienia
Ostatnio edytowano 2008-01-06, 13:10 przez Matt Revi, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Matt Revi
-#150
-#150
 
Posty: 93
Dołączył(a): 2007-07-16, 09:07
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez jataman99 » 2008-01-06, 11:33

Niech zostanie tak jak jest.Czyli ze nie wszyscy maja dostep do trance i nie jest on tak komercyjny jak techno.Trance to muzyka dla wybranych jak wspomieli wyzej i niech tak zostanie. :-)
Avatar użytkownika
jataman99
-#30
-#30
 
Posty: 34
Dołączył(a): 2007-11-25, 01:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Dawid » 2008-01-06, 12:42

jataman99 napisał(a):i nie jest on tak komercyjny jak techno.


co masz na mysli mowiac "techno" ? Dj'a Magica, Basshuntera, Max'a Farenthide'a ? ;]

czy moze Chrisa Liebinga, Ktory jak mi sie zdaje, nie jest zbyt popularny w radiach komercyjnych ? ;]

tak czy siak dyskusja moze sie ciagnac w nieskonczonosc, bo kazdy ma swoje zdanie ;d

to chyba tyle ;d

pozdrawiam :D
Avatar użytkownika
Dawid
-#SuperVIP
-#SuperVIP
 
Posty: 607
Dołączył(a): 2006-12-21, 21:51
Lokalizacja: HSO Sandomierz

Postprzez B0BS0N » 2008-01-06, 13:52

Dawid napisał(a):tak czy siak dyskusja moze sie ciagnac w nieskonczonosc, bo kazdy ma swoje zdanie ;d

to chyba tyle ;d

No i niech sie ciagnie, od tego jest forum :P
Techno jest komercyjne moim zdaniem, ale nie cale oczywiscie.
Avatar użytkownika
B0BS0N
-#SuperVIP
-#SuperVIP
 
Posty: 1232
Dołączył(a): 2007-09-20, 20:01
Lokalizacja: Kartuzy

Postprzez VerTax » 2008-01-06, 16:56

Tak wczoraj mnie wzielo (w czasie... kapieli. xD) na przemyslenia o komercji i trance i chce zrobic eksperyment myslowy, moim zdaniem bardzo istotny i troszke glebiej penetrujacy pojecie komercji.

Wezmy w chwili obecnej dobrego producenta i DJa trance (np. Markus Schulz). Nie jest DJem komercyjnym, ma swoj styl (i to jaki!), w radio i TV sie go nie slyszy. Ale za dwa lata, Markus zachowuje swoj doskonaly styl, nie tworzy dla kasy, ALE zaczyna sie podobac szerszej publicznosci, puszczaja jego kawalki w mass mediach, on sam potrafi udzielac wywiadow w liczbie kilku na miesiac, aczkolwiek jego muzyka sie nie zmienia, dalej tworzy ten sam gatunek i dalej zachowuje styl, innowacyjnosc, pomyslowosc. Mimo to staje sie w tym momencie komercyjnym DJem (zarabia na wywiadach, koncertach, tantiemach). Czy wtedy bysmy przestali go sluchac? :)
VerTax
 

Postprzez Stephansky » 2008-01-06, 18:07

Daje do myslenia...
Avatar użytkownika
Stephansky
-#1400
-#1400
 
Posty: 553
Dołączył(a): 2007-12-05, 19:47
Lokalizacja: Opole

Postprzez Joy » 2008-01-06, 19:40

VerTax, masz stuprocentowa racje ;) O tym samym mowilem, tylko troszke inaczej... w kontekscie kawalka Big Sky, ktory stal sie komercyjny poprzez osluchanie.
Avatar użytkownika
Joy
Administrator
Administrator
 
Posty: 681
Dołączył(a): 2007-04-13, 18:45
Lokalizacja: RzeszĂłw

Postprzez Gomez » 2008-01-06, 20:00

VerTax ,tez zgadzam sie z Toba , wszystko co jest dobre z czasem staje sie komercyjne , rowniez trance to spotyka ktory jest coraz popularniejszy co jednoczesnie mu szkodzi i pomaga
Gomez
-#vip
-#vip
 
Posty: 288
Dołączył(a): 2007-07-10, 19:32
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Jichynn » 2008-01-06, 22:19

A mnie sie wydaje, ze z tym Schulzem to chyba nie jest dobry przyklad. Jego styl dosc specyficzny i trafia do waskiej grupy odbiorcow. Gdyby mial sie stac komercyjny to musialby zmienic styl grania dostosowujac sie do publiki. Nie wierze w cos takiego jak zmieniajacy sie gust ludzi bez gustu.

Tiesto i PVD zmienili na przestrzeni lat swoj styl przechodzac rozne metamorfozy, szczegolnie Paul, ktory jest aktywny prawie od 20 lat, a przeszedl przynajmniej trzy jesli nie cztery takie etapy w swojej karierze.

A wracajac do muzyki trance i do tego dokad ona zmierza. Z jednej strony milo jest posluchac czegos nowatorskiego z drugiej jednak strony szkoda tego co sie sprawdzilo i co powoli zanika.
Z jednej strony chcialoby sie poznawac nowe kierunki (troche za mocno powiedziane) w muzyce trance, z drugiej cieszyc sie z nowych produkcji prezentujacych stary sprawdzony styl.
Avatar użytkownika
Jichynn
-#SuperVIP
-#SuperVIP
 
Posty: 513
Dołączył(a): 2006-12-08, 14:56
Lokalizacja: z Pomorza

Postprzez VerTax » 2008-01-06, 23:49

Jichynn napisał(a):Gdyby mial sie stac komercyjny to musialby zmienic styl grania dostosowujac sie do publiki.


Ewolucja, nigdy nic nie wiadomo. Specjalnie dalem jaskrawy przyklad (bo, jak zauwazyles, Markus ma niepowtarzalny styl, za to go wszyscy lubimy i dlatego chcialem Was postawic w sytuacji, co by bylo gdyby). :)

Jichynn napisał(a):trafia do waskiej grupy odbiorcow

Jichynn napisał(a):Nie wierze w cos takiego jak zmieniajacy sie gust ludzi bez gustu.


I tu jestes troszke niekonsekwentny :) Trafia do waskiej grupy odbiorcow, przez co niekazdy mial szanse poznac jego tworczosc, ergo troszke krzywdzisz tych ludzi mowiac ze nie maja gustu, tego przeciez nie wiemy. :) Gdyby mieli szanse go posluchac, moze by go docenili, media by zauwazyly ze ludziom to sie podoba, zaczeli by pusczac jego single na codzien, stalby sie komercyjny bez zmiany stylu!!! I co teraz? :) Odwrocic sie od niego? Nie sadze. :)
VerTax
 

Postprzez B0BS0N » 2008-01-18, 13:44

Specjalista od techno nie jestem, ale sa DJ'e, ktorzy ponoc graja techno i staraja sie na sile stac sie popularni, poprzez nagrywanie prostych, rytmicznych utworow, ktore graja na wiejskich dyskotekach, z teledyskiem z polnagimi, tanczacymi "dupami" itp. TA 'strona' techno jest komercyjna jak zadna inna muzyka, chyba przyznasz racje.
Szanuje jesli ktos slucha techno, bo sam kiedys sluchalem i niektore utwory tez mi sie podobaja. Ale nie caly gatunek, ktory jest dosc szeroko, momentami za szeroko pojmowany.
Avatar użytkownika
B0BS0N
-#SuperVIP
-#SuperVIP
 
Posty: 1232
Dołączył(a): 2007-09-20, 20:01
Lokalizacja: Kartuzy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje ogolne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości