Forum Muzyczne

A State Of Trance With Armin Van Buuren. Forum muzyczne poswiecone kultowej audycji ASOT. A na nim mnostwo informacji ze sceny klubowej, dobrej muzyki, oraz najnowsze asoty i inne sety

VerTax- Squaring the Circle

Moderator: Moderator

VerTax- Squaring the Circle

Postprzez VerTax » 2008-03-06, 10:24

Oczywiscie jesli ktos chce ocenic, to prosze o pelny krytycyzm!!! :mrgreen:

VerTax- Squaring the Circle
VerTax
 

Postprzez Dawid » 2008-03-06, 19:08

:-o


to jedyny komentarz . Ile To Robiles, W czym, Sample Twoje, ? :D Mnie Sie Bardzo Podoba, zwlaszcza motyw od 5:37 ;P Mieszanka Upliftu i Progressivu ;dd Brawo. :brawo:


;))

[ Dodano: 2008-03-06, 19:09 ]
p.s. wyslij to do jakiejs audycji ;)) moglbys na tym zarobic :D
Avatar użytkownika
Dawid
-#SuperVIP
-#SuperVIP
 
Posty: 607
Dołączył(a): 2006-12-21, 21:51
Lokalizacja: HSO Sandomierz

Postprzez Lukas001 » 2008-03-07, 09:04

No no chlopie widze ze sie starasz naprawde dobra nutka fajne sample wszystko idealnie zmontwane jak sam robiles to gratulacje ! :brawo: Napisz na czym robiles i czy sam robiles sample ...? A jak nie to tez napisz ... :-D
Avatar użytkownika
Lukas001
-#400
-#400
 
Posty: 168
Dołączył(a): 2007-12-20, 20:26
Lokalizacja: .T.o.r.u.ń.

Postprzez VerTax » 2008-03-07, 10:44

Wszystko od podstaw robilem sam, nie wspieralem sie zadnymi midi, ani nikt kolo mnie nie siedzial i nie doradzal. ;) Robilem kawalek w Reasonie 4 (jak zwykle), a kazdy sample jest mmocno zmieniony w stosunku do oryginalnych (parametry, efekty- naprawde tego jest, moj komp ledwo dal rade z obsluga programu przez to). :)
VerTax
 

Postprzez sosei » 2008-03-07, 17:34

a ja sobie sciaglem i powiem Ci ze troche monotonne jak dla mnie:)
choc z drugiej strony za uja bym czegos takiego nie skomponowal :)
takze sie nie zrazaj..wazne ze miales pomysl i jakos probowales to w calosc zebrac
tak od 4:50 mi sie podoba ten motyw..fajnie:)
powodzenia :-D
Avatar użytkownika
sosei
-#850
-#850
 
Posty: 218
Dołączył(a): 2006-08-28, 13:44
Lokalizacja: Bełchatów/Pabianice

Postprzez Lion » 2008-03-08, 18:39

No naprawde masz duze umiejetnosci w tworzeniu muzyki. Ja sam troche tez tworze. Obecnie pracuje nad nowym utworkiem, ale musze powiedziec podziwiam ten twoj utwor. Dlugo juz grasz w Reasonie?? Ja kiedys tez probowalem w nim swoich sil ale musze powiedziec ze troche za ciezki byl dla mnie. Wystarcza mi FL Studio 7 :) Co do utworka, to jak najbardziej jest to trance wysokiej klasy. Ładnie poskladany, fajny basior. Nie ktore utworki z ASOT powala na glebe :D Pozdrawiam!!
Avatar użytkownika
Lion
-#SuperVIP
-#SuperVIP
 
Posty: 490
Dołączył(a): 2007-06-13, 17:12
Lokalizacja: Opole/Mokra

Postprzez VerTax » 2008-03-08, 19:35

mateusz698, Ty tak szczerze to chwalisz? ;) Bo brzmi za pieknie, azebym w to uwierzyl. :D Ale dzieki. ;)


Reasonem bawie sie od 3 lat, probowalem (i z czasem znowu sproboje) tez tworzyc w FL7 i Abletonie, ale po tak dlugiej "symbiozie" z Reasonem jakos nie idzie mi praca na tych programach. :) Aczkolwiek faktem jest ze to niesamowicie skomplikowany program, ale zarazem ma bogate brzmienie (czasem tak bardzo ze trudno znalezc pasujacy dzwiek! :D). Jakos sobie z nim radze i niepredko te program zostawie. :P
VerTax
 

Postprzez Michał » 2008-03-08, 20:23

Szacun VerTax za ten kawalek.

Plusy:
- POMYSŁOWOŚĆ (niektorym 'wielkim' producentom tego ostatnio bardzo brakuje)
- fajny motyw zaczynajacy sie gdzies pod koniec czwartej minuty :)

Minusy:
- kawalek troszke jest za wolny
- bassline mi sie nie podoba
- ma troche za malo poweru

Ale facet jestes naprawde w tym dobry! Kawalek zdecydowanie na plus i zycze Ci masy wydanych vinyli sygnowanych ksywa Vertax :P Pozdrawiam


OSTRZEĹťENIE
Ostatnio edytowano 2008-04-10, 00:45 przez Michał, łącznie edytowano 1 raz
Michał
-#150
-#150
 
Posty: 65
Dołączył(a): 2007-09-29, 18:56
Lokalizacja: Polska

Postprzez Banan » 2008-03-10, 13:57

hmm, 50/50 dopracuj to, rytm etc jest dobry tylko ze dzwiek taki nie dopasowany, jakbys wyostrzyl, popracowal to nawet bys dobrego singla pocisnal, popracuj jeszcze. :) podziwiam.. ja zaczalem prace, mialem dosyc dobry rytm ambientowego kawalku, dysk mi sie spalil wszystko poszlo sie je*ac i checi jakos zanikly.
Banan
-#vip
-#vip
 
Posty: 245
Dołączył(a): 2007-05-05, 20:28
Lokalizacja: Zielona GĂłra

Postprzez B0BS0N » 2008-03-13, 12:04

Ja rowniez przesluchalem iii...
1. Bit dobry, slychac ze nie jechales na dwoch dzwiekach, tylko na wiekszej ilosci.
2. Zbyt monotonny ten walek, w kolko ten sam bassline, taki troche zbyt pierdzacy mi sie nie podoba.
3. W tle powinno byc troche linii melodycznej, bo taki pusty ten utwor przez to.
4. Sam pomysl na nute - 5/10 wykonanie - 5/10 sila mocy (czy mi sie podoba) - 4/10
Jak masz czas i checi, to pracuj dalej, postaraj sie stworzyc cos bardziej hm.. ambitnego ;) Pozdro.
Avatar użytkownika
B0BS0N
-#SuperVIP
-#SuperVIP
 
Posty: 1232
Dołączył(a): 2007-09-20, 20:01
Lokalizacja: Kartuzy

Postprzez vandal90 » 2008-03-24, 11:22

Wedlug mnie Bassline w stosunku do melodii zbyt ciezko brzmi, dopracuj to , a ogolnie melodia ciekawa choc musisz ja wyostrzyc bo brzmi nieco zbyt cukierkowo. Ogolnie jednak fajny kawalek. Pozdro i tworz dalej a zobaczysz ze ktos to doceni bo jest naprawde niezle!!!
Avatar użytkownika
vandal90
-#150
-#150
 
Posty: 88
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:19
Lokalizacja: Wieluń

Postprzez ndd » 2008-03-26, 14:25

Witaj VerTax, wiec tak powiedz mi ile siedzisz juz w muzyce tzn w produkcji??
Co do bassline(nie obrazaj sie :-P ) jest troche monotonna, ogolnie w momencie kiedy przechodzisz do melodyjnej nutki-bardzo dobrze to zrobiles, podoba mi sie.
Ogolnie kawalek jest dobry. Tylko moja mala rada nie rob tak dlugich kawalkow! Sam swego czasu zajmowalem sie produkcja (czasem wyszlo cos dobrego a czasem totalna klapa - bywa) nie ma sensu robic dlugiego kawalka, lepiej zrobic krotki, ale niech to bedzie wypas. Dzieki Tobie chyba wroce do produkcji :) niestety moj komputer ulegl zniszczeniu i caly moj dorobek zycia ulegl zniszczeniu, kilka ladnych lat mojego zycia :-P
Ostatnio edytowano 2008-03-26, 14:26 przez ndd, łącznie edytowano 1 raz
ndd
-#Nowy
-#Nowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2008-03-21, 12:57
Lokalizacja: Sdz

Postprzez VerTax » 2008-03-29, 21:14

SEKRETNY LINK :P

Tu macie w sumie 4 moje produkcje + najnowsza "Night in Paradise"- z gory zapewniam ze monotonia tego kawalka jest moim swiadomym zabiegiem. :)


A z czasem wrzuce wszystkie swoje remiksy (Tiesto, Armin, ThrillSeekers). Zaskoczony jestem ile tego mam!!!

Pozdrawiam i dziekuje serdecznie za duzy odzew, jestem zaskoczony, naprawde :) Bo jakby nie bylo, tak naprawde to wlasnie dzieki Wam mocno sie ostatnio zmotywowalem. :D I mam nadzieje ze trzymacie za mnie kciuki. ;)
Ostatnio edytowano 2008-03-29, 21:15 przez VerTax, łącznie edytowano 1 raz
VerTax
 

Postprzez Lukas001 » 2008-04-08, 16:59

Vetrax naperawde masz smykalke do tego , duzo motywacji i bedziesz wielki ...Heavens Gate gites !! itd ...
Avatar użytkownika
Lukas001
-#400
-#400
 
Posty: 168
Dołączył(a): 2007-12-20, 20:26
Lokalizacja: .T.o.r.u.ń.

Postprzez Jichynn » 2008-04-17, 17:38

A ja sobie tez sciagne i poslucham, choc z gory zaznaczam, ze nie tworze muzyki (tak wiec bedzie to ocena z perspektywy sluchacza).

Edit: Kawalek za spokojny, to na pewno moge powiedziec. Patrzac na wspolczesne produkcje to bardziej go "podbic" trzeba no i cos dolozyc jakies nowe dzwieki (bo brzmi ciut "jalowo")..... oczywiscie byle nie za duzo. W kazdym badz razie nad tym utworem musisz "troche" jeszcze popracowac. Na pewno cos mogloby z tego wyjsc, to dobre wyjscie do dalszej pracy.

Porownujac to z Twoja kolejna produkcja (nazwa/projekt Biotrance - Bio), Tamten utwor zdecydowanie lepiej wypada.

O dlugosci trwania to mi osobiscie nie robi roznicy, choc kawalki przecienie maja srednio 7:30-9:00 minut ale to malo istotne szczegoly.

Acha i jeszcze cos:
Jak juz powiedzialem nie znam sie na tworzeniu muzyki ale dla mnie utwor zyskuje kiedy w srodkowej czesci utworu piekny czyste melo (motyw glowny utworu) podbijane jest kolejnymi etapami coraz bardziej wymownymi (dokladanie kolejnych elementow) - najlepiej potrojne dolozenie. Cos takiego swego czasu robil Airbase, a ostatnio zauwazylem cos takiego w remake'u utworu Vincenta de Moor'a - Sunflower (grane w 328 i 329 ep. ASOT'a). Potem drugi taki moment (75-80% faza utworu) juz nieco mniej rozbudowany i dalej etap schodzenia.

I jezeli krytyki dolozyc wiecej to: Koniecznie dopracuj te elementy (tu ponownie przyznaje sie do nieznajomosci tworzenia muzyki :lol: ) ktore okreslilem mianem (perkusyjne/uderzenia czy jak je tam zwal?) - te brzmia nieco archaiczne tu by trzeba dalej probowac aby to mialo lepsze podbcie aczkolwiek w utworze BioTrance mimo, ze podobnie to juz nieco lepiej.

Nazwa VerTax nawet ladnie brzmi. No i przede wszystkim powodzenia!!!

P.S. Zamierzam tez poprobowac w przyszlosci sie pobawic tworzeniem muzyki.... jak oczywiscie cierpliwosci starczy i nie rzuce tego z nerwow w cholere. Dla mnie jak na razie to czarna magia.... aczkolwiek mialem w glowie kilka pomyslow na utwory (szybko one ulecialy), a nawet kilka mi sie przysnilo (serio!!!). No tak ale co innego miec wizje (neuro :lol: ), a co innego te wizje przetworzyc na audio. Hmm.... chyba za duzo sie rozpisalem.
Ostatnio edytowano 2008-04-17, 21:42 przez Jichynn, łącznie edytowano 4 razy
Avatar użytkownika
Jichynn
-#SuperVIP
-#SuperVIP
 
Posty: 513
Dołączył(a): 2006-12-08, 14:56
Lokalizacja: z Pomorza


Powrót do Produkcje/Remixy/Mashupy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron