Forum Muzyczne

A State Of Trance With Armin Van Buuren. Forum muzyczne poswiecone kultowej audycji ASOT. A na nim mnostwo informacji ze sceny klubowej, dobrej muzyki, oraz najnowsze asoty i inne sety

Pomysly na uatrakcyjnienie forum

Sprawy forum.

Moderator: Moderator

Pomysly na uatrakcyjnienie forum

Postprzez VerTax » 2009-02-19, 19:48

Upraszam osobiscie o zapodawanie pomyslow na uatrakcyjnienie forum i naszego forumowego zycia :) Nie ukrywajmy ze poza SB i audycjami Bobsona nic ponadto na forum sie nie dzieje. :)

Kiedys byly zazyle dyskyusje o samej muzyce, nie konkretnych utworach, lecz o muzyce, Waszych uczuciach z nia zwiazanych. Czas to przywrocic, a zarazem wprowadzic pare nowych idei i rozrywek :)

Zapraszam do skladania propozycji, rozwijania ich i komentowania


VerT :)
Avatar użytkownika
VerTax
-#SuperVIP
-#SuperVIP
 
Posty: 234
Dołączył(a): 2008-11-09, 15:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Dawid » 2009-02-19, 22:40

Nie wiem czy to odpowiedni temat.. ale od jakiegos czasu chodzi mi po glowie nowy dzial..
Mianowicie "Recenzje". :-) Nie mam na mysli tutaj zywcem kopiowanych Recenzji z GlobalTrance czy innego Portalu, tylko sami uzytkownicy mogliby po prostu napisac cos od Siebie na temat danej Epki, albumu czy kompilacji.. Urozmaiciloby to troche dzial z Dyskusjami, i kazdy mialby z Tego pozytek. ;-)

Jesli juz mowa o dzialach na forum.. OffTopic moim zdaniem powinien zostac bardziej Uogolniony.. Humor + Ciekawostki powinny byc jako Subforum do Hydeparku..


Jak mi cos jeszcze przyjdzie do glowy, bede w miare mozliwosci dopisywal. :mrgreen:
Pozdrawiam ;)
Avatar użytkownika
Dawid
-#SuperVIP
-#SuperVIP
 
Posty: 607
Dołączył(a): 2006-12-21, 21:51
Lokalizacja: HSO Sandomierz

Postprzez B0BS0N » 2009-02-19, 22:46

W koszu powinien byc taki sam temat ;)
Proponuje VERT, zebys go przejrzal i pomysly z postow nie mowiacych o usunieciu downloadu podal w tym temacie... ja np. tam mialem sporo propozycji odnosnie rozbudowania dzialu Dyskusje Ogolne - bo jest za ogolnie.... jakbys mi przypomnial co pisalem, bylbym wdzieczny.
Avatar użytkownika
B0BS0N
-#SuperVIP
-#SuperVIP
 
Posty: 1232
Dołączył(a): 2007-09-20, 20:01
Lokalizacja: Kartuzy

Postprzez CaLi » 2009-02-19, 22:53

tak czytam czytam .. napiszcie dokladnie jakie dzialy byscie chcieli podfora czy zmian w ogolnych tematach ...
Avatar użytkownika
CaLi
Administrator
Administrator
 
Posty: 660
Dołączył(a): 2006-10-24, 19:59
Lokalizacja: :::ŁÓDZ:::

Postprzez Jichynn » 2009-02-19, 23:05

Wprowadzic ujednolicone noty w ocenach utworow. Przykladowo:

Przy zakladanym temacie z utworem do sciagniecia lub tylko jego skomentowania dodajemy ujednolicona ankiete. Wspolnie ustalimy kryteria. Ja sie posluze przykladem jak mniej wiecej mialoby to wygladac.

Przykladowo oceniamy w skali od 1-10 i kazdej przypisujemy jakas ceche tak aby niepotrzebnie nie walic najwyzszych not kazdemu sciagnietemu utworowi tylko dobrze przemyslec czy rzeczywiscie zasluguje na taka a nie inna. I na przyklad:

Ocena 10: Utwor wybitny (sila rzeczy takim utworom co trafiaja sie pare razy w roku)
Ocena 9: Utwor ktory zaliczymy do 20-30 najlepszych w danym roku
Ocena 7-8: Utwor wpadajacy w ucho, chetnie widzialbym go w swej kolekcji
Ocena 5-6: Utwor dobry ale szalu nie robi
Ocena 3-4: Utwor przecietny, szybko o nim zapomne (nie w moim guscie)
Ocena 1-2: Utwor, dno porazka, co to w ogole jest? itd.
Avatar użytkownika
Jichynn
-#SuperVIP
-#SuperVIP
 
Posty: 513
Dołączył(a): 2006-12-08, 14:56
Lokalizacja: z Pomorza

Postprzez unlikez » 2009-02-19, 23:20

A ja bym prosil o rozwazenie nad nowa "skorka" stronki.. iz aktualna wydaje mi sie zbyt "razaca" ale to tylko moje zdanie.
Avatar użytkownika
unlikez
-#850
-#850
 
Posty: 272
Dołączył(a): 2007-07-31, 15:03
Lokalizacja: Holland

Postprzez CaLi » 2009-02-19, 23:36

"po prostu kazde forum ma swoj wyglad, a to ma takie i tyle" :roll:
Avatar użytkownika
CaLi
Administrator
Administrator
 
Posty: 660
Dołączył(a): 2006-10-24, 19:59
Lokalizacja: :::ŁÓDZ:::

Postprzez Stephansky » 2009-02-20, 00:51

A propos szaty graficznej, to jest ona moim zdaniem jak najbardziej trafiona i nie wymagajaca zmiany. Spokojna, nie meczy oczu, rozejrzyj sie troche po necie... Niektore fora/witryny wygladaja koszmarnie.
Avatar użytkownika
Stephansky
-#1400
-#1400
 
Posty: 553
Dołączył(a): 2007-12-05, 19:47
Lokalizacja: Opole

Re: Pomysly na uatrakcyjnienie forum

Postprzez Dawid_Es » 2009-02-20, 09:52

VerTax napisał(a):
Kiedys byly zazyle dyskyusje o samej muzyce, nie konkretnych utworach, lecz o muzyce, Waszych uczuciach z nia zwiazanych. Czas to przywrocic, a zarazem wprowadzic pare nowych idei i rozrywek :)


Pamietam te czasy, kiedy podczas audycji na sb zbieralo sie po kilkadziesiat osob i samemu trzeba bylo refreszowac sb, co by wszystkie wiadomosci ogarnac. Do tego dochodzily liczne dyskusje w licznych tematach. Bylo inaczej...

Ja myslalem, aby czwartek od godz. 20 - 22 po prostu tetnil zyciem. Jest to forum ASOTowe i mysle, zeby te czwartkowe dwie godziny jakos specjalnie podkreslic. Zalozyc jakas "grupe dyskusyjna", zbierac sie liczniej podczas audycji i razem konsumowac ASOTa... Tak wszystko ladnie i pieknie, tylko, ze te ASOTy to nie to samo co kiedys...

Co do szaty graficznej. Ta mnie sie podoba. Zawsze mozna wgrac inny layout i kazdy we wlasnym koncie wybierze odpowiedni dla niego styl.

I jeszcze jedno. Jesli chcemy urozmaicic forum zacznijmy od siebie. Pomyslmy nad ciekawymi tematami, potem je zalozmy. Rozkrecmy forum poprzez wciaganie w dyskusje. Do ciekawszych tematow mozna wysylac inf. na konta uzytkownikow. Fajne bylyby przypomnienia na pw o audycji naszej.

[ Dodano: 2009-02-20, 09:52 ]
PS. Sorry za chaotyczna wypowiedz, ale jestem chory :P
Avatar użytkownika
Dawid_Es
-#850
-#850
 
Posty: 297
Dołączył(a): 2007-05-05, 11:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez wisnia118 » 2009-02-20, 10:39

Dawid napisał(a):od jakiegos czasu chodzi mi po glowie nowy dzial..
Mianowicie "Recenzje". :-) Nie mam na mysli tutaj zywcem kopiowanych Recenzji z GlobalTrance czy innego Portalu, tylko sami uzytkownicy mogliby po prostu napisac cos od Siebie na temat danej Epki, albumu czy kompilacji.. Urozmaiciloby to troche dzial z Dyskusjami, i kazdy mialby z Tego pozytek. ;-)


pod tym jak najbardziej sie podpisuje!!!
Avatar użytkownika
wisnia118
Administrator
Administrator
 
Posty: 335
Dołączył(a): 2006-07-22, 08:49
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Joy » 2009-02-20, 10:41

Dawid_Es napisał(a):Jesli chcemy urozmaicic forum zacznijmy od siebie. Pomyslmy nad ciekawymi tematami, potem je zalozmy. Rozkrecmy forum poprzez wciaganie w dyskusje. Do ciekawszych tematow mozna wysylac inf. na konta uzytkownikow. Fajne bylyby przypomnienia na pw o audycji naszej.


Mysle, ze to najwazniejsze w tym wszystkim

Dawid_Es napisał(a):Pamietam te czasy, kiedy podczas audycji na sb zbieralo sie po kilkadziesiat osob


A teraz jak jest, srednia 45 osob to chyba dobry wynik

Tak mi przyszlo do glowy teraz, aby napisac maila do wszystkich userow z zaproszeniem na czwartkowa audycje. Na forum mamy przeciez prawie 4000 userow, zaledwie jeden procent z nich spotyka sie podczas ASOTa
Avatar użytkownika
Joy
Administrator
Administrator
 
Posty: 681
Dołączył(a): 2007-04-13, 18:45
Lokalizacja: RzeszĂłw

Postprzez wisnia118 » 2009-02-20, 11:41

mozna napisac to nie problem moze wiecej osob sie zbierze
Avatar użytkownika
wisnia118
Administrator
Administrator
 
Posty: 335
Dołączył(a): 2006-07-22, 08:49
Lokalizacja: Łódź

Postprzez B0BS0N » 2009-02-20, 12:45

Tak samo z audycja asotowa ;) Wtedy wyslales Joy maila i sie zwalilo 40 osob, poprzednio tylko 15-20....
Juz kiedys dawalem propozycje stworzenia dzialu "Recenzje", wiec sie podpisuje pod tym.
Mozna by wyslac zaporoszenia do ponownego udzialu w zyciu forum czy cos... bo jak Joy mowi - 1, moze 3% sie udziela i w ogole odwiedza to forum.
Najwieksza przeszkoda w sciaganiu wartosciowych userow jest download, no ale tego tematu juz nie podejmuje, bo znowu wypalicie, ze chcemy "rewolucji" :P
Ostatnio edytowano 2009-02-20, 12:52 przez B0BS0N, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
B0BS0N
-#SuperVIP
-#SuperVIP
 
Posty: 1232
Dołączył(a): 2007-09-20, 20:01
Lokalizacja: Kartuzy

Postprzez Dawid_Es » 2009-02-20, 13:04

Klikajac w logo asot.pl wyrzuca na portal forumowy. Moze jakos by ten portal zagospodarowac? Userzy mogliby wrzucac newsy, a linki do ciekawszych tematow pojawialyby sie na stronie glownej. Z zawartosci forum zrobilibysmy zawartosc portalu. Tutaj swietnie pasowalyby recenzje itp.

Joy napisał(a):A teraz jak jest, srednia 45 osob to chyba dobry wynik


Mi chodzilo o aktywnych uzytkownikow na sb, gdzie odbywaly sie ciekawe dyskusje podczas ASOTow :D
Ostatnio edytowano 2009-02-20, 13:05 przez Dawid_Es, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Dawid_Es
-#850
-#850
 
Posty: 297
Dołączył(a): 2007-05-05, 11:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez han350 » 2009-02-20, 16:34

Pomysly na uatrakcyjnienie forum mowicie... Juz dalem kika dni temu jeden Cali. I nie wiem co ma z tym byc ?
Avatar użytkownika
han350
-#850
-#850
 
Posty: 276
Dołączył(a): 2008-09-13, 19:49
Lokalizacja: Strzelce Wlk/ Cze-wa

Następna strona

Powrót do Forum

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron