Forum Muzyczne

A State Of Trance With Armin Van Buuren. Forum muzyczne poswiecone kultowej audycji ASOT. A na nim mnostwo informacji ze sceny klubowej, dobrej muzyki, oraz najnowsze asoty i inne sety

Do moderatorow

Sprawy dotyczace dzialania i obslugi forum.

Moderator: Moderator

Do moderatorĂłw

Postprzez Joy » 2008-11-12, 23:08

Zauwazylem wzmozony ruch w download... rosnie liczba nieedytowanych postow a spada dzialalnosc moderatorow w tych dzialach. Samemu ciezko mi nad tym zapanowac, prosze zwrocic szczegolna uwage na download, szczegolnie na Trance i House & Electro ;)
Za tydzien sprawdze, kto potraktowal moja prosbe powaznie.

Chodzi przede wszystkim o karanie userow nieedytujacych postow.

Muras wyjechal, Magda stracila moda... teraz tak naprawde widac braki.
Ostatnio edytowano 2008-11-12, 23:12 przez Joy, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Joy
Administrator
Administrator
 
Posty: 681
Dołączył(a): 2007-04-13, 18:45
Lokalizacja: RzeszĂłw

Postprzez Tavistock » 2008-11-13, 09:52

Joy napisał(a):Samemu ciezko mi nad tym zapanowac,

Chetnie Ci pomozemy, ale mam pytanie.
Wiem ze na edycje posta mamy 24h i zastanawiam sie czy sprawiedliwie jest karac wszystkich jednakowo, tych ktorzy maja jeden post nie edytowany i tych ktorzy maja tych postow 16. Moze musimy sobie jakis prog wyznaczyc, zeby na tych mniej szkodliwych przymykac oko, a takich co 5 minut po napisaniu posta robia edit ewidentnie karac.

W ankiecie na temat pracy moderatorow, poruszony byl watek karania userow, i maja oni pretensje do nas ze sa karani bezpodstawnie, czy tez za brak edita za jeden post. Nie wiem ile jest w tym prawdy ale pasowalo by zrobic tak zeby takich sytuacji nie bylo.
Muras napisal ze nie pamieta sytuacji gdzie zostal ktos ukarany za brak editu za jeden post, wiec pasowalo by zrobic jakis bufor np. 5 postow nie edytowanych a potem karac wszystkich jednakowo i bezwzglednie.

Z drugiej strony sobie mysle ze ostrzezenie nie jest przeciez banem, a ma sluzyc tylko przypomnieniu userowi o jego obowiazku a nie ograniczeniu dostepu do forum.
Wiec gryza mi sie tu mysli i nie wiem jak zrobic aby bylo dobrze.
Nie mylic ze zrobic komus dobrze :lol:
Avatar użytkownika
Tavistock
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 1554
Dołączył(a): 2007-05-25, 12:51
Lokalizacja: Rzeshow

Postprzez Joy » 2008-11-13, 17:01

Tavistock napisał(a):Wiem ze na edycje posta mamy 24h i zastanawiam sie czy sprawiedliwie jest karac wszystkich jednakowo, tych ktorzy maja jeden post nie edytowany i tych ktorzy maja tych postow 16. Moze musimy sobie jakis prog wyznaczyc, zeby na tych mniej szkodliwych przymykac oko, a takich co 5 minut po napisaniu posta robia edit ewidentnie karac.


Tutaj kazdy musi wyrobic sobie pewien standard... przede wszystkim nalezy oceniac caloksztalt usera. Jesli ktos caly czas edytuje posty, a zdarzy mu sie raz czy dwa zapomniec - wiadomo, nie ma co karac. Natomiast jesli ktos wczesniej zadko kiedy edytowal, lub nawet wogole, i napisal jednego posta bez edycji, to moze nawet dostac bana, lub blokade na dzialy muzyczne. Przy ocenie userow polecam korzystanie z archiwum warnow, kiedy ktos ma juz kilkanascie ostrzezen, to ewidentnie nalezy sie ban, lub dozywotnia blokada na dzialy z muzyka. W zaleznosci od stopnia przewinienia, mozemy ukarac ostrzezeniem, dwoma, trzema (2+1) - to juz blokada pisania na 21 dni, albo prosba do adminow, do mnie, o blokade dostepu do muzyki lub bana.

Tavistock napisał(a):W ankiecie na temat pracy moderatorow, poruszony byl watek karania userow, i maja oni pretensje do nas ze sa karani bezpodstawnie, czy tez za brak edita za jeden post. Nie wiem ile jest w tym prawdy ale pasowalo by zrobic tak zeby takich sytuacji nie bylo.


Nikt nie lubi dostawac ostrzezen, z doswiadczenia wiem ze zawsze znajdzie sie paru "krzykaczy", ktorzy uwazaja, ze zostali ukarani nieslusznie. W razie watpliwosci polecam zapytac sie innych kolegow, modow i adminow. Ale jesli user ma niewyedytowane posty, to szkoda dalej sobie nim glowe zawracac. Niekiedy pisza do mnie... po co mam edytowac, jak juz znam ten kawalek. Odpowiadam... po pierwsze jest regulamin, ktorego nalezy bezwzglednie przestrzegac, po drugie edycje sa nie tylko po to, aby moc napisac opinie o kawalku, ale rowniez po to, aby inni wiedzieli, czy link jest aktywny, czy faktycznie jest to pelna wersja utworu, czy jakosc zgadza sie z zadeklarowana w temacie.

W razie watpliwosci, pytajcie mnie :) razem zastanowimy sie, jak rozwiazac dany problem.
Ostatnio edytowano 2008-11-13, 17:03 przez Joy, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Joy
Administrator
Administrator
 
Posty: 681
Dołączył(a): 2007-04-13, 18:45
Lokalizacja: RzeszĂłw

Postprzez Tavistock » 2008-11-13, 17:19

Poszedlem z Twoja namowa i walnalem dzisiaj kilka ostrzezen, jesli masz ochote mozesz sprawdzic czy slusznie.
Jesli nie to daj mi jakies wskazowki zebym sie poprawil :)
Avatar użytkownika
Tavistock
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 1554
Dołączył(a): 2007-05-25, 12:51
Lokalizacja: Rzeshow

Postprzez Joy » 2008-11-13, 17:29

Podeslij mi linki na PW :)
Avatar użytkownika
Joy
Administrator
Administrator
 
Posty: 681
Dołączył(a): 2007-04-13, 18:45
Lokalizacja: RzeszĂłw

Postprzez CaLi » 2008-11-16, 21:38

Sluchajcie dzis patrzac na logi czynnosci Oprocz murasa NIKT nic nie robi na forum.
Od dzis bede z joyem i Wisnia bacznie obserwowala reszte modow. Jesi nadal bedzie jak jest trzeba bedzie pomyslec nadd zmiana. Wszystko zalezy od Was.
Avatar użytkownika
CaLi
Administrator
Administrator
 
Posty: 660
Dołączył(a): 2006-10-24, 19:59
Lokalizacja: :::ŁÓDZ:::

Postprzez Tavistock » 2008-11-16, 21:47

Cali wszystko sie zgadza, ja staram sie byc codziennie na 4um i cos robic. Nie ukrywam ze pewnych rzeczy dotyczacych pracy na forum nie wiem no bo skad??
Wiec zamiast pisac ze czegos nie robimy to moze lepiej napisac prosto z mostu co mamy robic i bedzie po temacie. A z czasem i my sie rozkrecimy.
Pzdr
Avatar użytkownika
Tavistock
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 1554
Dołączył(a): 2007-05-25, 12:51
Lokalizacja: Rzeshow

Postprzez CaLi » 2008-11-16, 21:51

Chyba wiadomo jaka jest praca moderatora i o tym chyba nie musze WAm pisac??:)

Praca polega na dokladnym przegladaniu poszczegolnych dzialow zamykaniu niepotrzebnych watkow pilnowaniu SSALNi czyli warny blokowaniu tematow przenoszeniu ich do kosza .. oraz zakladaniu jakis ciekawych watkow na forum ..:)

Takze panowie do dziela;)
Avatar użytkownika
CaLi
Administrator
Administrator
 
Posty: 660
Dołączył(a): 2006-10-24, 19:59
Lokalizacja: :::ŁÓDZ:::

Postprzez Joy » 2008-11-18, 12:03

Tavi ma racje, nowi modzi potrzebuja czasu na rozkrecenie, i jak na razie nie podlegaja ocenie ich dzialalnosci na forum, tak jak pozostali
Do czasu :)
Ostatnio edytowano 2008-11-18, 12:03 przez Joy, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Joy
Administrator
Administrator
 
Posty: 681
Dołączył(a): 2007-04-13, 18:45
Lokalizacja: RzeszĂłw

Postprzez CaLi » 2008-11-24, 11:10

Od Dzis do grona moderatorow dolacza Stephansky Mysle ze zasluzona osoba
Avatar użytkownika
CaLi
Administrator
Administrator
 
Posty: 660
Dołączył(a): 2006-10-24, 19:59
Lokalizacja: :::ŁÓDZ:::

Postprzez Stephansky » 2008-11-24, 13:20

Czesc :)

Czuje sie zaszczycony. W sumie wiecej nie bede pisal bo dobrze sie znamy ;-)
Avatar użytkownika
Stephansky
-#1400
-#1400
 
Posty: 553
Dołączył(a): 2007-12-05, 19:47
Lokalizacja: Opole

Postprzez CaLi » 2008-11-30, 09:22

Witam.

CHcce prosic moderacje o ogarniecie dzialow Radioshow Tj Zeby tematy wygladaly estetycznie i tak samo no i zeby odbylo sie bez potrzebnego spamu w tematach:)

Prosze tez modow by od dzis ruszyli dzial filmy. Chce go rozbujac:)

Pragne Was takze poprosic o zamkniecie niepotrzebnych tematow w offtopicu.. a zablokowane przenosic do kosza.

Zobaczymy kto zrobi z modow najwiecej .. chce powiedziec ze niedlugo dolaczy chyba do nas kolejny mod patrzac na prace :)
Avatar użytkownika
CaLi
Administrator
Administrator
 
Posty: 660
Dołączył(a): 2006-10-24, 19:59
Lokalizacja: :::ŁÓDZ:::

Postprzez Dawid » 2008-11-30, 12:23

Dzial Off topic Uprzatniety z nieaktualnych tematow. :)
Radioshow - Wszystkie tematy wygladaja przejrzyscie - niedlugo zabiore sie za niepotrzebne posty.

Wczoraj ze Stefanem uporzadkowalismy rowniez dzial z Cue-Sheetami, aby jakos to wygladalo. ;)

Pozdrawiam. ;)

[ Dodano: 2008-11-30, 12:27 ]
A, i wracajac jeszcze do dzialu Cue-sheet.

Pasowaloby zrobic w kazdym subforum temat odnosnie nazewnictwa tematu, bo co uzytkownik, to inna nazwa. Moge sie tym zajac, jesli oczywiscie Administracja wyrazi na to zgode. ;)
Avatar użytkownika
Dawid
-#SuperVIP
-#SuperVIP
 
Posty: 607
Dołączył(a): 2006-12-21, 21:51
Lokalizacja: HSO Sandomierz

Postprzez Muras » 2008-11-30, 14:35

nazwenictwo jest w regulaminie jezeli ktos sie nie stosuje to wedlug mnie powinien dosc pouczenie a nastepnie jezeli dalej sie nie stosuje to warna...
Avatar użytkownika
Muras
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 949
Dołączył(a): 2007-08-28, 21:02
Lokalizacja: Zielona Gora

Postprzez CaLi » 2008-11-30, 21:09

Super brawo Panowie :D :D:D
Avatar użytkownika
CaLi
Administrator
Administrator
 
Posty: 660
Dołączył(a): 2006-10-24, 19:59
Lokalizacja: :::ŁÓDZ:::

Następna strona

Powrót do Forum

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron