Forum Muzyczne

A State Of Trance With Armin Van Buuren. Forum muzyczne poswiecone kultowej audycji ASOT. A na nim mnostwo informacji ze sceny klubowej, dobrej muzyki, oraz najnowsze asoty i inne sety

Dlaczego akurat Trance ?

Rozmowy na wszelkie tematy zwiazane z muzyka.

Moderator: Moderator

Dlaczego akurat Trance ?

Postprzez MAGDA » 2008-11-10, 17:02

Kolejna dyskusja..
No wiec piszcie dlaczego akurat ta muzyka jest dla Was najwazniejsza.. co w niej najbardziej doceniacie.. za co ja lubicie.. :)
Jak to u Was wyglada ?
MAGDA
 

Postprzez han350 » 2008-11-10, 17:42

Dlaczego? Moze dlatego ze jest tak roznorodna i mozna znalesc cos dla ciebie zawsze. Znajdziesz cos mocnego bez vocalu ale znajdziesz tez cos wolnego z pieknym vocalem ;) Dostarcza wielu emocji no i ogolnie super jest :P A lubie za to jaka jest :) piekna;P
Avatar użytkownika
han350
-#850
-#850
 
Posty: 276
Dołączył(a): 2008-09-13, 19:49
Lokalizacja: Strzelce Wlk/ Cze-wa

Postprzez B. Rabbit » 2008-11-10, 19:20

Slucham tej muzyki poniewaz nie jest tak popularna jak inne gatunki muzyczne. Kazdy wykonawca choc by nie wiadomo ilu ich bylo wnosi cos do tej muzyki, kazdy tworzy jakies inne dzwieki, ktore potrafia oczarowac sluchacza. Jest to dla mnie jedyna muzyka w ktorej w jednym kawalku mozna naraz uslyszec tyle dzwiekow, ktore moga wprawic w euforie, przeniesc w inny swiat, wzbudzic wielkie emocje. Sluchajac mozna skakac albo plakac, poczuc przyplyw energii lub tez wzruszenie.
B. Rabbit
-#vip
-#vip
 
Posty: 326
Dołączył(a): 2008-04-25, 18:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez Creative » 2008-11-10, 19:25

Kocham Trance. Ta muzyka dodaje mi energii i jestem w Transie. No piekny gatunek muzyki.

A najlepsze okreslenie jej brzmi:
[center]Bo trance nie tylko cieszy, bawi i porywa do tanca, ale takze wzrusza do lez, pobudza do marzen.
Ta muzyka pozwala zatrzymac czas. Przenosi nas w ten drugi swiat - bez trosk i problemow,
gdzie nasze emocje biora gore i tak na prawde liczy sie tylko ta chwila.
[/center]
Avatar użytkownika
Creative
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 1031
Dołączył(a): 2007-08-01, 10:33
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Iv » 2008-11-10, 20:16

Hm, dla mnie to pytanie brzmi jak to dlaczego oddychamy ;)
Dla mnie to cale zycie i tyle na ten temat :) To ma dusze :)
Avatar użytkownika
Iv
-#850
-#850
 
Posty: 393
Dołączył(a): 2006-12-08, 21:22
Lokalizacja: Sieradz

Postprzez VerTax » 2008-11-10, 20:23

Gust. Inaczej tego nie potrafie sobie wytlumaczyc. ;P
Avatar użytkownika
VerTax
-#SuperVIP
-#SuperVIP
 
Posty: 234
Dołączył(a): 2008-11-09, 15:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Jichynn » 2008-11-10, 20:47

Experymentowalem z roznymi gatunkami muzyki elektronicznej, od klasykow typu JMJ, Oldfield, przez m. in. ambient, electro, tribal-house, hardstyle lacznie z odmianami hardcore (ktorych swego czasu bylem zagorzalym fanem). Czasem lubie dla odmiany puscic sobie cos z tego zestawu.

Mi ta muzyka odpowiada bo jest lekka, przyjemna czasem daje wieksza dawke emocji - jednym slowem ma wszystko to czego oczekuje. Dzieki swoim podgatunkom i polaczeniom z innymi nurtami jest takze bardzo roznorodna. Czlowiek tak latwo sie nie znudzi jesli cos sie przeslucha wchodzi sie w inne utwory.

W okresie letnim mialem wrazenie, ze cos sie konczy, ze muzyka trance coraz bardziej sie komercjalizuje ze bedziemy skazani na tandetne produkcje i czesciowo jest to prawda. Owszem bardzo duzo ostatnio roznych nowosci wychodzi (z roznym efektem), a i czas oczekiwania na te utwory w labelach jakby sie zmniejszyl (co cieszy). Na szczescie sposrod ogromu produkowanych utworow da sie wylowic spory zasob tych najbardziej interesujacych. Szczegolnie w ostatnim czasie.

Gdy jest mi zle lub gdy chce o zapomniec o czyms zlym poprostu odpalam winampa i slucham internetowych rozglosni, setow z neta lub pojedynczych kawalkow gdy mam kaprys na ktorys.
Ostatnio edytowano 2008-11-10, 20:49 przez Jichynn, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Jichynn
-#SuperVIP
-#SuperVIP
 
Posty: 513
Dołączył(a): 2006-12-08, 14:56
Lokalizacja: z Pomorza

Postprzez zaclick » 2008-11-10, 21:01

trance przy kazdej okazjii. czasami tylko dla odmiany electro house badz tez inne gatunki muzyki elektronicznej. lubie w nim to ze jest bardzo roznorodny i melodyczny. kazdy moze znalezc cos dla soebie. od spokojnych i klimatycznych kawalkow po takie bardziez skoczne, z wokalem badz bez, kazdy znajdzie cos dla siebie.

ktos napisal na tym forum:

"na poczatku byla cisza, od czasu gdy powstal dzwiek nic nie brzmi tak samo"

autor napewno mial na mysli muzyke trance :roll:
Avatar użytkownika
zaclick
-#150
-#150
 
Posty: 63
Dołączył(a): 2008-01-16, 22:05
Lokalizacja: Letnisko

Postprzez kanar » 2008-11-10, 21:57

Dla mnie Trance to jak swiatelko w tunelu, ktorego szukalem i znalazlem :-D Poza tym nie potrafie sluchac innej muzyki, bo jest teraz dla mnie za prosta, nie przekazuje tyle energii i emocji. Juz raczej mi sie nie odmieni, ale wcale sie tym nie martwie :-D
Avatar użytkownika
kanar
-#850
-#850
 
Posty: 332
Dołączył(a): 2007-08-28, 17:26
Lokalizacja: BoĹźy Dar

Postprzez Lion » 2008-11-11, 13:02

Dlaczego akurat Trance ?
Nigdy sie nie zastanawialem nawet nad tym... Wczesniej bylo vixiarskie techno, hip hop, rap, hardstyle, ale gdy tego sluchalem po jakims czasie mi sie to nudzilo. Pewnie dlatego ze byly to gatunki, popularne glownie wsrod moich kumpli. Sluchalem, bo oni tego sluchali i nie chcialem byc inny. Az do pewnego czasu... Wtedy dopiero poczulem ten dreszczyk, ktory wywoluje trance, ta euforie, ta rozkosz i wszystkie inne uczucia jakie towarzysza mi gdy go slucham. To jest po prostu nie ziemskie, nie do opisania. Teraz juz nawet nie przeszkadza mi ze prawie nikt ze znajomych po prostu tego nie slucha. W ten sposob czuje sie w pewnym stopniu od nich wyzszy, wybrancem sposrod milionow ludzi, ktory odkryl wielkosc trance... Wy tez sie tak czujecie ?? :-P
Avatar użytkownika
Lion
-#SuperVIP
-#SuperVIP
 
Posty: 490
Dołączył(a): 2007-06-13, 17:12
Lokalizacja: Opole/Mokra

Postprzez Rogal » 2008-11-11, 14:00

ze mna bylo tak ..ze dobrych kilka lat temu .. gdy w PL byla fascynacja (E)kwadorem i manieczki wybijaly sie na 1 plan .. ja zaczynalem wkrecac sie w ten klimat muzyki klubow i czasem sie to zmienialo .. (E)kwador upad po odejsciu DJ Krisa .. ktory przeszedl na muzyke trance powstalo MDT Agency itp .. ja goscilem wtedy na for Manieczki DJ Team .. ktore potem przeksztalcilo sie..w ine forum i istnieje do dzis ; ) 1 edycja sunrise festival .. i muzyka trance .. zaczela silnie pojawiac sie na PL scenie muzycznej .. i tak sie z latami rozwijalo .. a dzis juz nie wyobrazam sobie.. zycia bez sluchania trancu .. ; )
Avatar użytkownika
Rogal
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 748
Dołączył(a): 2007-08-26, 15:12
Lokalizacja: Włocławek

Postprzez Franzi » 2008-11-11, 14:15

Tak wyszlo :-P Odnalazlam sens w tej muzyce. Pomaga mi. Gdy jestem strasznie wkurzona to biore sluchawki i wlaczam trance, po kilku minutach wszystko wraca do normy. Gdyby nie trance to bym chyba miala nerwice ;) Bez tej muzyki nie da sie zyc, najwyzej pare dni, ale z trudem. Kiedys sluchalam techno, potem vivy (pop r'n'b troche rapu). Jakies nie cale 2 lata temu zaczelam gadac z pewnym kolesiem na gadu no i wlasnie on mi napisal ze slucha trancu. Spytalam sie co to jest, a on odpowiedzial mi "zamykasz oczy i odlatujesz". I rzeczywiscie tak wlasnie jest ;) Na poczatku wyslal mi pare piosenek a potem nie wiem jak to sie stalo, ale sama zaczelam sciagac inne, nie znajac kompletnie sie na niczym. :shock: I tak jakos moge powiedziec ze od roku jestem istna maniaczka. Moi znajomi nie sluchaja trancu, wola cos latwiejszego, bo trance trzeba moim zdaniem zrozumiec i pokochac. Tylko muzyka klasyczna jest lepsza od trancu, ale ona mnie tak nie porywa. Tak sobie pomyslalam wlasnie, ze wychowalam sie na muzyce powaznej i na techno a trance laczy oba te gatunki :-D Mozna tak po czesci powiedziec. Oczywiscie nie ograniczam sie tylko do trancu, slucham wiele piosenek innego rodzaju ale strasznie szybko mi sie nudza. Niektore nuty trancowe slucham caly czas i mysle ze nigdy mi sie nie znudza. Za kazdym sluchajac ich przezywam to samo. Zachwycam sie kazda sekunda utworu :-)
Avatar użytkownika
Franzi
-#1400
-#1400
 
Posty: 418
Dołączył(a): 2008-05-06, 12:43
Lokalizacja: Silesia

Postprzez VaC » 2008-11-11, 15:03

a u mnie to byo tak ...

Pewnego razu , a bylo to okolo 2 lat temu kolega polecil mi audycje Asot.
Nie wiedzialem co to i jak to si je ;] . Wpisalem w google i juz wiedzialem o co chodzi.
Sciaglem seta , przesluchalem i bardzo sie mi spodobalo. Poszperalem troche w internecie, poczytalem , znalazlem pare stronek, posciaglem nuty i sie wkrecilem.
Wczesniej sluchalem cos w rodzaju techno ( ogolnie kiedys na wszystko co mialo "szybszy rytm" mowilo sie ze to techno , przynjamniej tak mi sie zdaje).
W trance'ie najbardziej podoba mi sie to roznorodnosc. Wielu Dj'i kozysta w tej chwili z wielu gatunkow muzyki i przerabia na trance - najprosciej to ujac.
Fajne jest to ze niekiedy nutka podoba sie mi za to ze jest w niej piekny vocal, czasem za to ze sluchac w niej piekny motyw gitary czy pianina.
8-)
Avatar użytkownika
VaC
-#850
-#850
 
Posty: 271
Dołączył(a): 2007-07-08, 22:30
Lokalizacja: Ĺźe znowu..

Postprzez DREaX » 2008-11-11, 17:03

Lion napisał(a):Dlaczego akurat Trance ?
Teraz juz nawet nie przeszkadza mi ze prawie nikt ze znajomych po prostu tego nie slucha. W ten sposob czuje sie w pewnym stopniu od nich wyzszy, wybrancem sposrod milionow ludzi, ktory odkryl wielkosc trance... Wy tez sie tak czujecie ?? :-P

Zgadzam sie. Kiedys denerwowalo mnie to, ze nikt nie slucha tej muzyki, a jesli slucha to od czasu do czasu i malo o niej wie. Obecnie wcale mi to nie przeszkadza. Nie czuje sie wyzszy, lecz inny, taki unikalny ;)

Jak duza rzesza osob, zaczynalem od takiej muzyki, ktora kiedys nazywano "techno" (tak jak zauwazyl VaC "szybszy rytm") No wiecie, energy 2000. Trance slucham od niedawna, ale jest wszystkim tym czego potrzebuje, oczywiscie nie ograniczam sie tylko do muzyki trance, ale ta daje najwiecej emocji. Jest jak Mount Everest w muzyce, czyli zanosi Cie na sam szczyt uczuc, w te wyzsze sfery, cos pieknego :)

Czesto Trance kojarze sobie z muzyka powazna, taka jak znaja nasi dziadkowi i/lub rodzice, tylko terazniejsza.

A teraz taka ciekawostka, jak leci jakis utwor i jak slysze w nim pianino/gitare to strasznie sie probuje w te dzwieki wsluchac, bardzo polubilem dzwieki tych instrumentow ;)

To chyba tyle :)
Ostatnio edytowano 2008-11-11, 17:04 przez DREaX, łącznie edytowano 1 raz
DREaX
-#2200
-#2200
 
Posty: 1324
Dołączył(a): 2008-05-18, 13:18
Lokalizacja: Polska

Postprzez Lion » 2008-11-11, 17:19

DREaX napisał(a):Nie czuje sie wyzszy, lecz inny, taki unikalny ;)


Ooo Drex dobrze to ujales. Troche sie zastanawialem jak to nazwac... "unikalny" jednak nie przyszedl mi do glowy. Na podstawie tych odpowiedzi, mozna by ksiazke napisac, bardzo ciekawie jest sie dowiedziec jak to wygladalo i wyglada u innych.
Avatar użytkownika
Lion
-#SuperVIP
-#SuperVIP
 
Posty: 490
Dołączył(a): 2007-06-13, 17:12
Lokalizacja: Opole/Mokra

Następna strona

Powrót do Dyskusje ogolne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron