Forum Muzyczne

A State Of Trance With Armin Van Buuren. Forum muzyczne poswiecone kultowej audycji ASOT. A na nim mnostwo informacji ze sceny klubowej, dobrej muzyki, oraz najnowsze asoty i inne sety

Wywiad z Markusem Schulz :)

Wywiady z artystami .

Moderator: Moderator

Wywiad z Markusem Schulz :)

Postprzez B0BS0N » 2008-05-31, 09:11

GT: Witaj Markus. Powiedz nam jak zaczela sie Twoja przygoda z muzyka trance?

Jak bylem bardzo mlody, jeszcze za czasow gdy mieszkalem w Niemczech zwyklismy sprowadzac kasety magnetofonowe z Ameryki dzieki czemu strasznie sie nakrecilem sluchajac tego co dj robi. Pozniej gdy przenioslem sie do Ameryki kupilem sobie pierwsze gramofony i zaczalem cwiczyc. Na poczatku gralem na imprezach hip-hop ale z czasem wszystko sie pozmienialo i pokochalem trance.

GT: Gdzie znajdujesz inspiracje do tworzenia nowych dzwiekow?

Wszedzie! Uwazam, ze najlepsza czescia podrozowania jest wlasnie mozliwosc czerpania inspiracji. Najzwyklejsze dzwieki na ulicy, sprzedawcow, rozmawiajacych ludzi, odglosy korkow ulicznych moga byc na prawde inspirujace.

GT: Jak opiszesz styl muzyczny, ktory zawiera sie w Twoich produkcjach?

Mroczny, melodyjny tech trance.

GT: Czytelnicy magazynu DJ MAG uplasowali Cie na 13-tym miejscu w 2007 roku. Czy jestes zadowolony z tego wyniku czy moze liczyles na wyzsze miejsce?

Uwazam, ze ranking DJ MAG'a jest dla mnie z roku na rok coraz bardziej wartosciowy. Jesli wiedzie mi sie dobrze to odwzorowane jest to w jego wynikach. Mysle, ze jest dobrze poniewaz moi fani tak uwazaja. Probuje dac z siebie wszystko na kazdym wystepie a ludzie przyjezdzaja i placa za bilety, zeby mnie zobaczyc tak wiec nalezy im sie bym dawal z siebie wszystko za kazdym razem. To oni sprawiaja, ze moge podrozowac i robic to co kocham.

GT: Co na Ciebie glownie oddzialywalo podczas pracy nad kompilacja Amsterdam '08. Dlaczego wybrales takie produkcje a nie inne?

Amsterdam '08 bylo migawka tego co czulem grajac w tym miescie. Pokazywalo jak takie szczegolne miejsca na mnie wplywaja.

GT: Twoja produkcja 'Cause You Know' zyskala sobie wielka popularnosc w Polsce. Jestem ciekaw genezy tego kawalka.

Departure przyslali mi sample kawalka nad ktorym zaczeli prace i od razu sie w nim zakochalem. Wiec wykorzystalem to co od nich dostalem i sam zaczalem nad nim pracowac. Vocale sa tylko testem tego co oni zaczeli, ale od samego poczatku spodobal mi sie ten dzwiek i jego uczucie.

GT: W jakiej roli sie bardziej spelniasz, jako DJ'a czy producenta?

Nigdy nie stawiam jednej z tych rzeczy nad druga bo mysle, ze ida rowno razem z soba. Ĺťeby grac dobre wystepy potrzebuje dobrej muzyki, ktora staram sie tworzyc by ludzie przychodzili na moje wystepy.

GT: Czy zastanawiasz sie przed wystepem co zagrac, czy jest to raczej spontaniczna decyzja podczas wystepu live?

Owszem troche planuje i wiem co chcialbym zagrac na kazdej imprezie i zawsze mam w glowie plan, ktory chcialbym zrealizowac podczas wystepu. Ale publicznosc ma sie bawic przy tym co gram wiec jesli widze, ze tak jest to staram sie nic nie zmieniac jesli natomiast widze, ze ludzie niezbyt czuja sie przy danym kawalku to staram sie to zmienic by ich uszczesliwic. Chce aby ludzie opuszczali event z mysla, zeby bylo to dla nich najlepsza impreza roku i oraz ze dalem z siebie wszystko.

GT: Niektorzy nie sa milosnikami Twojej muzyki, jak radzisz sobie z taka krytyka?

Niemozliwym jest, aby zawsze wszystkich uszczesliwic, nie kazdy lubi czekoladowy tort ale to nie znaczy, ze tort jest niedobry po prostu nie kazdy czlowiek go lubi i tak samo jest z muzyka. Nie kazdy musi kochac muzyke ktora gram i wszystko jest z tym w porzadku. Mozecie sobie wyobrazic jak nudny bylby swiat gdyby kazdy lubil te same rzeczy? Nie byloby tworczosci, nowych pomyslow i nikt nie staralby sie robic niczego nowego.

GT: Czesto w swoich setach grywasz kawalki polskich producentow. Czy planujesz w nadchodzacym czasie przedstawic nam jakas nowa gwiazde polskiej sceny?

Uwazam, ze ostatnimi czasy bardzo duzo dobrej muzyki pochodzi od polskich producentow i mam nadzieje, ze dalej tak bedzie. Ja staram sie tak czesto jak to mozliwe wyszukiwac ekscytujace kawalki jak ich producentow.

GT: Jak wiemy czesto grywasz w Polsce. Co mozesz powiedziec o polskiej publicznosci i eventach w naszym kraju?

Kazdy event na ktorym bylem w Polsce byl niesamowity. Publicznosc nigdy nie zawodzi, produkcja imprez jest rowniez na wysokim poziomie i ludzie z ktorymi pracuje i spotykam sa niesamowici. Kocham grac w Polsce!

GT: W lipcu wystapisz u nas na Sunrise Festival. Czy slyszales wczesniej cos na temat tej imprezy? Czy wiesz jak wypada ona w oczach innych dj'i?

Slyszalem wiele dobrych rzeczy na temat festivalu. To bedzie moj pierwszy wystep w tym roku na Sunrise wiec nie moge sie doczekac.

GT: Twoj set na polskiej edycji Sensation White zadziwil polskich fanow a niektorzy z nich spodziewali sie, ze zagrasz lagodniej. Co sprawilo, ze zagrales tak a nie inaczej czy miales to w planach?

W jakis sposob planuje swoje sety i wiem jakie kawalki chcialbym zagrac, ale jak juz gram to wszystko moze sie zmienic w zaleznosci od nastroju eventu. Niesamowita scena plus tlum ludzi ubranych na bialo sprawilo, ze zagralem tak a nie inaczej.

GT: Co myslisz o alkoholu i narkotykach zazywanych podczas eventow?

To nie dla mnie komentowac co inni ludzie robia.

GT: Czy sa takie momenty w Twoim zyciu, ze czujesz sie zmeczony graniem i podrozami z miasta do miasta? Czy chciales kiedykolwiek sie od tego wszystkiego odciac?

Podroze sa ciezkie poniewaz jestes wtedy z dala od rodzin i przyjaciol, ale jak juz jestem na scenie i wszyscy sie dobrze bawia to wiem, ze warto.

GT: Twoich piec ulubionych kawalkow w tym momencie to?

Element One - Guanacaste
Tydi - Russia
Mr.Pit - Shana
Arnej - They Always Come Back

GT: Czy chcialbys cos powiedziec czytelnikom wortalu GlobalTrance.pl?

Nie moge sie doczekac by sie z Wami zobaczyc na jednym z eventow!

GT: Dzieki za wywiad i do zobaczenia na Creamfields i Sunrise Festival.

Dzieki i do zobaczenia! :)





Przygotowala: Iv

Tlumaczenie: Feles

Ĺšrodlo:
a.globaltrance.pl
Avatar użytkownika
B0BS0N
-#SuperVIP
-#SuperVIP
 
Posty: 1232
Dołączył(a): 2007-09-20, 20:01
Lokalizacja: Kartuzy

Postprzez VerTax » 2008-05-31, 09:27

Mnie wlasnie w nim zaskakuje to, ze jak na DJ'a tej klasy gra w Polsce bardzo czesto. Srednio 2-3 razy w rok. :) Uwielbiam jesgo tworczosc. ;)
VerTax
 

Postprzez JADD » 2008-06-01, 16:57

swietny Dj ,jego utwory sa bardzo dobre -szacunek dla Niego!!!
Avatar użytkownika
JADD
-#850
-#850
 
Posty: 275
Dołączył(a): 2008-02-02, 21:10
Lokalizacja: z EnTrance

Postprzez Muras » 2008-06-03, 11:59

zawsze mialem do niego nijaki stosunek ale ostatnio zaczela mnie jego muzyka coraz bardziej nakrecac :D Moim zdaniem w tym roku bedzie wysoko w dj top mag
Avatar użytkownika
Muras
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 949
Dołączył(a): 2007-08-28, 21:02
Lokalizacja: Zielona Gora


Powrót do Wywiady

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron