Forum Muzyczne

A State Of Trance With Armin Van Buuren. Forum muzyczne poswiecone kultowej audycji ASOT. A na nim mnostwo informacji ze sceny klubowej, dobrej muzyki, oraz najnowsze asoty i inne sety

Wywiad z Lange :)

Wywiady z artystami .

Moderator: Moderator

Wywiad z Lange :)

Postprzez B0BS0N » 2008-07-28, 20:26

Lange
2008-07-24

Stuart Langelaan (Lange) na scenie muzycznej pojawil sie w okolicach 1998 roku i jest uznawany za jednego z najwiekszych artystow poprzedniej dekady. Ma na koncie 20 tytulow, ktore zagoscily na liscie UK Top 40, wsrod ktorych jest miedzy innymi klubowy hit „Drifting Away", klasyk „You Take My Breath Away" oraz remixy takich kawalkow, jak DJ Sakin - „Protect Your Mind" oraz Lost Witness - „Happiness Happening". Jego nagrania goscily w case'ach takich artystow, jak Paul van Dyk, Sasha, Paul Oakenfold, Judge Jules czy Pete Tong. Mozna powiedziec, ze Stuart jest zarowno gwiazda muzyki trance, jak iunderground'owym bohaterem, grywal na takich eventach, jak Global Gathering, Summadayze, Creamfields i Zurich Street Parade, wystepowal w klubach Godskitchen, Gatecrasher, Ministry Of Sound oraz Slinky. Podczas wielu lat kariery zyskal ogromne rzesze fanow, co jeszcze bardziej zmotywowalo go do pracy. Wypracowal swoj wlasny, niepowtarzalny styl muzyczny, w wyniku ktorego powstaja oryginalne i charakterystyczne trance'owe nagrania, ktore jednoczesnie sa ponadczasowe. Z produkcji artysty warto wspomniec o takich singlach, jak „Follow Me" (2000), „Drifting Away" (2001), „Memory" (2001), „Don't Think It (Feel It)" (2003), „Sincere" (jako Firewall, 2004, 2005), „Angel Falls" (2007). W 2007 roku pojawil sie dlugo oczekiwany, debiutancki album Lange, „Better Late Than Never".

----------------------------------------------------------------------------------------------

GT: Jak zaczynales swoja przygode z muzyka?

Jedno z moich nagran demo ukazalo sie w brytyjskim magazynie ‘Future Music' juz w roku 1995 i zaowocowalo to zainteresowaniem labela do ktorego wysylalem swoj pozniejszy material i to oni skontaktowali mnie w roku 1997 z labelem Positiva Records, w ktorym wydalem swoj pierwszy singiel w roku 1998.


GT: Juz od jakiegos czasu nurtuje mnie to pytanie. Skad wzial sie Twoj nick?

Czesto jestem o to pytany. Moje prawdziwe nazwisko to Stuart Langelaan. (pomimo, ze jestem anglikiem to mam holenderskie korzenie od ponad 200lat) ‘Lange' byl moim nickiem w szkole wiec wydawalo mi sie, ze znakomicie nada sie jako muzyczny alias.


GT: Niedawno wyszedl Twoj debiutancki album "Better Late Then Never". Pierwsze CD to Twoje autorskie kawalki, natomiast CD 2 to glownie remixy lub starsze produkcje. Co wplynelo na takie rozplanowanie albumu? Co mozesz nam powiedziec na temat tego albumu?

To rozdzielenie bylo zamierzonym dzialaniem. Chcialem stworzyc album, ktory plynalby podczas sluchania go w domu a poniewaz jestem na rynku muzycznym juz 10 lat to bledem byloby nie zawrzec moich wczesniejszych produkcji, dlatego tez drugi krazek zawieral mozna by to tak nazwac ‘historie'.



GT: W rankingu DJ MAG Top 100 zajales 55 miejsce. Co sadzisz o tym rankingu?

Jestem bardzo szczesliwy, ze znalazlem sie na 55 miejscu zeszlorocznego notowania.


GT: W zeszlym roku prawdziwymi ‘dancefloor killerami' byly Twoje produkcje takie jak "Another you, another me" czy "Angel Falls". W tym roku przyszla kolej na "Songless". Co jeszcze bedziemy mogli uslyszec w nadchodzacym czasie z Twoich produkcji? Jakie plany masz jeszcze na ten rok?

Data wydania mojego nowego singla ‘Out of The Sky' niestety troche sie opoznila, ale na pewno ukaze sie w sierpni w Maelstrom i oprocz mojego mixu znajda sie takze remixy od Kyau & Albert, Aly & Fila, Myon & Shane 54 oraz Glenna Morrisona. Poza tym wydany zostal moj remix do kawalka Matt Cerf'a ‘Walka Away' oraz jestem w trakcie robienia remixu do nowego singla Kyau & Albert.



GT: 26 Lipca masz zagrac na Sunrise Festival 2008. Twoi fani w polsce juz nie moga sie doczekac Twojego wystepu. Czego podziewasz sie po tym festivalu i czego my mozemy sie spodziewac po Twoim wystepie?

Wczesniej wystepowalem w Polsce i bardzo mi sie podobalo. Bilety na ten event zostaly juz wyprzedany i przy tak wielotysiecznej publicznosci bedzie to na pewno niezapomniane wspomnienie. Gram zaraz przed Tiesto na Fire Stage wiec spodziewam sie sporej publicznosci i nie moge sie juz doczekac!



GT: Niedawno dolaczyles do agencji "Dance Therapy". Co mozesz nam o niej powiedziec? Jak uklada wam sie wspolpraca?

Ferry Corsten jest osoba, ktora darze olbrzymim szacunkiem i to dzieki niemu trafilem do agencji Dance Therapy. Bardzo podoba mi sie praca z ich zespolem i nie moge sie doczekac jej efektow w przyszlosci.


GT: Ostatnimi czasy pojawilo sie bardzo wielu mlodych i bardzo zdolnych producentow na calym swiecie. Czy masz moze jakis swoich ulubionych, albo takich w ktorych pokladasz wielkie nadzieje na przyszlosc?

Na scenie muzycznej jest wielu obiecujacych producentow, ale przede wszystkim do glowy przychodza mi Ci, ktorych kawalki gralem przez ostatnie miesiace czyli: P.A.F.F., Marcus Schossow, Estiva, Orjan Nielsen, Ahnken, Michael Cassette i Heatbeat.


GT: Ostatnio bardzo popularne pytanie, lecz bardzo wazne dla wielu mlodych DJ'i. Na czym preferujesz grac? Czy sa to tradycyjne winyle lub moze plyty CD, a moze nawet przy uzyciu jakiegos software i dlaczego?

Preferuje gre z krazkow CD. Dla mnie to bardzo dobra kombinacja recznego mixowania i wole miec stycznosc z fizycznymi nagraniami niz uzywac do tego myszki. Nie swiadczy to, ze nie mam deckow w domu bo to nieprawda i musze przyznac, ze gra z winyli to wieksza frajda ale scena muzyczna rozwija sie w tak szybkim tempie, ze dzisiaj korzystam z technologii cyfrowej.



GT: Czy jest cos co wplywa na Twoje produkcje? Jacys ludzie, a moze podroze ? Co mozesz nam powiedziec na ten temat?

Czas ktory spedzam w studio jest tak cenny, ze musze pracowac nawet kiedy nie jestem czyms konkretnym zainspirowany. Czasami natomiast inspiruje mnie muzyka, ktora uslyszalem, ale czy to dzisiaj czy kiedys zawsze inspirowaly mnie zyciowe wydarzenia lub miejsca i dzieki temu powstawaly moje tracki.


GT: Masz moze jakies ulubione miejsce, do ktorego lubisz zawsze wracac w czasie swoich podrozy jako DJ?

Tak jest to moj dom. Nic nie jest lepsze niz powrot z trasy i czas spedzony z dziewczyna i rodzina.


GT: Jestes juz na scenie muzycznej dobre 10 lat. Co sie zmienilo w trakcie tego czasu najbardziej? Sa napewno rzeczy ktore zmienily sie wedlug Ciebie na lepsze i gorsze, jakie to? I jak widzisz scene muzyczna za nastepne 10 lat?

Scena muzyczna w ostatnich dziesieciu latach przyniosla wiele zmian, przede wszystkim dzieki wciaz rozwijajacej sie technologii. Na przyklad Internet ma dwie strony - dobra i zla. Z jednej strony problem piractwa zmniejszyl zyski ze sprzedazy, ale z drugiej strony Internet daje mozliwosc zaistnienia na swiecie. Technologia dala wieksze mozliwosci tworzenia muzyki i teraz moge pracowac w sposob o ktorym nigdy nie myslalem.



GT: Czy chcialbys cos powiedziec naszym czytelnikom i swoim fanom w polsce?

WOW, macie u siebie w kraju niesamowite eventy i bardzo sie ciesze, ze jestem czescia sceny muzyki trance i czekam aby sie z Wami spotkac na Sunrise Fesitval.



GT: Dziekuje za wywiad i do zobaczenia na Sunrise Festival 2008.

Dzieki za ogromny support i do zobaczenia w weekend!

ŹRÓDŁO: globaltrance.pl
Avatar użytkownika
B0BS0N
-#SuperVIP
-#SuperVIP
 
Posty: 1232
Dołączył(a): 2007-09-20, 20:01
Lokalizacja: Kartuzy

Powrót do Wywiady

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron