Forum Muzyczne

A State Of Trance With Armin Van Buuren. Forum muzyczne poswiecone kultowej audycji ASOT. A na nim mnostwo informacji ze sceny klubowej, dobrej muzyki, oraz najnowsze asoty i inne sety

Super8 & Tab

Wywiady z artystami .

Moderator: Moderator

Super8 & Tab

Postprzez B0BS0N » 2008-08-16, 12:10

Obrazek

Wywiad dla portalu FTB.pl przeprowadzony na Beach Party w Gdyni 4 Sierpnia (chyba :P )

Graliscie drugi raz w Polsce, jak wam sie podobalo?
Tab: Macie tu niesamowite imprezy! Niesamowite!
Super8: Za kazdym razem kiedy przyjezdzamy do Polski, jest to najlepsza impreza na jakiej kiedykolwiek bylismy. Wlasciwie to… chcielibysmy sie tutaj przeprowadzic! (smiech) Lecielismy tu z Helsinek tylko poltorej godziny, wiec dostac sie tutaj jest naprawde latwo, no i zawsze jest niesamowita impreza.
Tab: Widzielismy to juz za pierwszym razem, ze ludzie w Polsce sa otwarci, cieplo nas przyjmuja i maja tzw. „otwarte glowy” na nowa muzyke.

Myslicie ze latwiej bylo by sie wam zaaklimatyzowac w polskim klimacie?
Tab: Mysle, ze tak. Kiedy wylatywalismy z Helsinek, pogoda byla prawie identyczna jak ta w Polsce. W ogole przez trze ostatnie tygodnie mielismy fantastyczna pogode.

Kiedys Joni Ljungqvist powiedzial mi, ze sporo Skandynawow jest dobrymi muzykami, bo pogoda jest do dupy i ludzie nie maja co robic, wiec tworza muzyke (smiech)
Super8: Haha, ci Szwedzi zawsze byli pomyslowi! W Finlandii zawsze mamy inne opcje.
Tab: Tak, Finlandia jest bez porownania fajniejsza! (smiech)
Super8: Mamy np. swietnych kierowcow Formuly 1, podobnie jak Polska!
Tab: Zobacz kto zawsze sie sciga: Kubica i Raikkonen. Ci goscie sa super!

Ogladacie Formule 1?
Tab: Tak! Uwielbiamy to!
Super8: Wezmy takiego Kubice. Ten koles jest szalony! Rok temu malo co nie stracil zycia, a teraz znowu sciga sie z najlepszymi!

A pamietacie Mikke Hakkinena? Bylem fanem Formuly 1 jak zdobywal mistrzostwo.
Tab: Tak! W Finlandii nie zapominamy o wielkich mistrzach tak szybko (smiech)

W Finlandii macie nie tylko dobrych kierowcow Formuly 1, ale takze swietnych dj-ow i producentow. Mogli byscie wymienic swoich ulubiencow?
Super8: Oczywiscie: Jonas Hahmo, chlopaki z Michael Cassette, JS16, Heikki Limatainen, Mikka Kuisma, Alex Kunnari, Kimmo Kauppinen, Orkidea…
Tab: Duzo by wymieniac.

Wymieniliscie prawie wszystkich mi znanych. Jak myslicie, czemu wlasnie w Finlandii jest taka pokazna liczba producentow o oryginalnym brzmieniu?
Super8: Mysle, ze jednym z powodow moze byc to, ze w Finlandii najzwyczajniej w swiecie nie ma zazdrosci. Wszyscy producenci znaja sie nawzajem. Dzielimy sie informacjami. Ktos wysyla mi numer i pyta „ej, co o tym myslisz?”. Zawsze jest szczera odpowiedz. Doradzamy sobie, gramy kawalki z naszego podworka, ktore nam sie podobaja.

W Polsce sytuacja wyglada troche inaczej pod tym wzgledem…
Tab: Jezeli zachowujesz sie w taki sposob, ze nie odpowiadasz ludziom jak pytaja cie, jaki trick zastosowales, bedziesz trzymal wszystkie informacje dla siebie, po dwoch latach znajdziesz sie w sytuacji, ze bedziesz sluchal jakiegos kawalka myslac „ Hola, hola. Oni to robia! ciekawe jak oni to zrobili?”. W Finlandii wszyscy producenci sa przyjaciolmi. Przy tym kazdy ma swoj umysl i swoj kierunek w ktorym chce sie rozwijac, dla tego nie ma kopiowania.
Super8: Jezeli Orkidea przysle mi jakis numer i brzmienie rozwali mnie, dzwonie do niego i pytam jak to zrobil. On odpowiada „a sluchaj uzylem tego i tego syntezatora” itd. Jednak, tak jak powiedzial Tab – kazdy ma wlasny kierunek i wlasna muzyke

Zagraliscie dzis sporo swojej muzyki…
Super8: Tak, chyba na tym polega przywilej dj-a, ktory jest rowniez producentem. Chociaz od jakiegos czasu ten podzial zanika. Zagralismy nasza „Elektre”, remiksy dla Paula van Dyka, Luminary i duetu Bart Claessen & Dave Schiemann. Zagralismy tez jeden nowy track, ale nie chcemy nic o nim mowic. Jest jeszcze do dopracowania, nie ma tytulu i nie wiemy kiedy zostanie wydany.

Jak u was wyglada proces tworczy? Gdzie jest studio i jakiego sprzetu uzywacie do produkcji?
Super8: Nasze studio miesci sie w Helsinkach…(Tab przerywa)
Tab: Musze powiedziec, ze z jakichs wzgledow nasze studio nazywa sie Helsinki Vibe (smiech)

Tak ciekawe skad Helsinki w nazwie (smiech)
Tab: Nie mam pojecia! (smiech)
Super8: Wiec… uzywamy Logica, jest to naszym zdaniem najlepszy program do robienia muzy. Mamy tez Maca, duzo plug-inow, troche hardware’u, jak np. Virus TI i Roland jp 808. Nic szczegolnego. Zawsze bylem zdania, ze najwazniejszy jest pomysl na kawalek, a nie to na czym sie go zrobi.

To studio znajduje sie w domu ktoregos z was, czy moze to oddzielny budynek?
Super8: To oddzielny budynek. Dom jest do relaksu, kiedy idziemy do studia, trzeba pracowac, nawet jezeli nie uwazamy tego co robimy za prace. Dobrze jest oddzielic studio od domu. Wlasciwie nie slucham muzyki prawie w cale w domu, tylko w studiu.

Kiedys jeden z producentow opowiadal mi o tym, jak wyniosl studio z domu i musial zmienic nawyki. Przed przeprowadzka wstawal i robil muzyke. Po przeprowadzce czul sie zle, poniewaz musial sie zmusic do chodzenia do studia jak do pracy…
Super8: Musze powiedziec, ze moja dziewczyna jest znacznie bardziej szczesliwa, kiedy studio znajduje sie poza domem. Kiedys bylo cos takiego, ze niby jestesmy oboje w domu, ale ja siedze przed kompem i robie muzyke… Teraz jestem po prostu w domu i tyle.
Tab: Poza tym, czasami trzeba odpoczac od studia. Musisz isc do domu, spotkac sie ze znajomymi, dziewczyna itd… Wtedy lapiesz inspiracje i pomysly - wracasz do studia i mozesz robic nowy numer przez dziewiec godzin.
Super8: Wtedy mozna odetchnac: O jak dobrze jest wrocic do studia! (smiech)

Czyli nie macie sytuacji, ze idziecie z kuchni z kanapka, prosto do studia, na ktore akurat w tym momencie nie macie ochoty?
Super8: Kiedys mialem studio w domu i moim zdaniem, nie jest to dobry pomysl.
Zawsze produkujecie razem, czy moze sa sytuacje gdy tylko jedna osoba siedzi w studio?
Super8: Od kiedy postanowilismy tworzyc duet, robimy muzyke razem, ale zdarzaja sie wyjatki, jak w przypadku remiksu „New York City” Paula van Dyka. Paul chcial, zebysmy wprowadzili jakies poprawki, a ja akurat bylem w Hiszpanii. Wiec wszystko zrobilismy przez telefon „ok., zrobmy to tak, albo tak”. Tab zrobil zmiany, ktore Paul zaakceptowal.

Kiedys pracowaliscie oddzielnie, czy myslicie, ze jest szansa na uslyszenie solowych produkcji od Super8 i Taba?
Tab: Nie…
Super8: Mysle, ze to by bylo dziwne dla ludzi. Przez ostatnie 3 lata duzo razem zrobilismy. Zawsze kiedy robilismy muzyke, to byla muzyka Super8 i Taba. Teraz powrot do solowych produkcji byl by ryzykowny. Ludzie mogli by pomyslec, ze sie poklocilismy albo cos w tym stylu. Świetnie uzupelniamy sie w studio. Kiedy mam pomysl, dobrze jest uslyszec od Taba: „to dobry pomysl” albo „wez wylacz to gowno” (smiech). To jest sposob w jaki pracujemy, juz sie do tego przyzwyczailismy.
Tab: Bylo by mi bardzo ciezko pracowac bez Mikki. Wiesz, przez te 3 lata tak duzo sie wydarzylo. Spedzamy ze soba duzo czasu w studio, podrozujac po calym swiecie. Po co mieli bysmy to robic? Mogli bysmy, ale po co?

Wyprodukowaliscie sporo hitow, w zeszlym roku wydaliscie tez kompilacje. Wiec naturalnym nastepstwem owocnej wspolpracy wydaje sie byc album. Kiedy takowego mozemy oczekiwac?
Super8: Ok, zaczynamy… (smiech)
Tab: Jezeli powiemy: wkrotce… To zalezy…
Super8: Od tego, co masz na mysli mowiac „wkrotce”. Album jest w drodze, powstaje. Mamy w naszych umyslach obraz tego, jak powinien wygladac nasz album. Obecnie jestesmy na etapie szukania jakichs kolaboracji…
Tab: Glownie chodzi nam o wokalistow i wokalistki.
Super8: Mamy te wizje albumu i chcemy go zrobic bez cisnienia.
Tab: Chcemy go zrobic, to jest chyba najwazniejsze. Nie chcemy zbiorowiska singli. Moze wydamy ten album w nastepnym roku? Moze… na pewno nadejdzie predzej czy pozniej.
Mam nadzieje ze czym predzej bedzie okazja zeby o nim porozmawiac. Dzieki za wywiad chlopaki i powodzenia!
Super8: Rowniez dziekujemy!
Tab: Pozdrawiamy wszystkich imprezowiczow z Polski! Do zobaczenia!
Avatar użytkownika
B0BS0N
-#SuperVIP
-#SuperVIP
 
Posty: 1232
Dołączył(a): 2007-09-20, 20:01
Lokalizacja: Kartuzy

Powrót do Wywiady

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
  • Kalwi & Remi
    1, 2przez MAGDA » 2008-07-26, 17:40
    29 Odpowiedzi
    2373 Wyświetlone
    Ostatni post przez VerTax Zobacz najnowszy post
    2009-01-19, 17:56
  • Wywiad z Aly & Fila
    przez DREaX » 2008-12-12, 15:00
    2 Odpowiedzi
    823 Wyświetlone
    Ostatni post przez B0BS0N Zobacz najnowszy post
    2008-12-15, 18:18

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron