Forum Muzyczne

A State Of Trance With Armin Van Buuren. Forum muzyczne poswiecone kultowej audycji ASOT. A na nim mnostwo informacji ze sceny klubowej, dobrej muzyki, oraz najnowsze asoty i inne sety

Solarstone

Wywiady z artystami .

Moderator: Moderator

Solarstone

Postprzez Moniis » 2008-07-05, 12:30

Rich Mowatt to niekwestionowana legenda muzyki trance. Autor takich ponadczasowych klasykow jak „7 Cities”, „Solarcoaster” czy „The Calling” znalazl chwilke, by odpowiedziec nam na pare pytan. Aktualnie Rich jest zajety promowaniem swojego najnowszego albumu „Rain Stars Eternal”, ktory to przywrocil wielu fanom trance wiare w melodyjny upliftingu przesaczony emocjami. Ĺťyczymy milej lektury!

W jaki sposob rozpoczales swoja przygode z muzyka taneczna? Kiedy poczules, ze zajmiesz sie tym na dluzej?

- Kiedy bylem dzieciakiem dorastajacym w Walii, przyzwyczailem sie do sluchania audycji "Big Beat" Jeffa Younga. Na naszym domu zainstalowana byla ogromna antena umozliwiajaca sciaganie wielu stacji fm. Okolo 1987 roku uslyszalem w radiu niesamowity, "bulgoczacy", acidowy numer, ktory nazywal sie "Happiness". Do dzis nie wiem, kto go wyprodukowal, mam to nagrane na starej kasecie magnetofonowej. Kawalek ten byl glebokim i zakreconym acid house'owym potworem i sprawil, ze odlecialem! bylem tak zajarany, ze zaczalem probowac robic wlasne acid house'owe numery w pokoju muzycznym w szkole. Dodatkowa „atrakcja" calosci byly dziwne spojrzenia znajomych i nauczycielek (smiech).

Na pewno pamietasz swoj pierwszy wystep w historii...

- Moj pierwszy wazny gig mial miejsce w slynnym Gatecrasherze w Sheffield... Caly dzien przed nim spedzilem na denerwowaniu sie (smiech). Wszystko wyszlo swietnie i od tamtej pory nigdy sie nie mam tremy!

A czy pamietasz swoja pierwsza produkcje jaka zostala oficjalnie wydana?

- Tak naprawde pierwszym singlem jaki wydalem bylo „Life's Not Real". Bylem wtedy w takiej ekipie, ktora nazywala sie Emission, razem z gosciami ktorzy nazywali sie Jai i Stu. Tworzylismy cos na wzor "indie dance". To byl niesamowity ubaw, robiac trasy po pubach i klubach w UK, pijac i zabawiajac sie z grouppies! (smiech)

Cofnijmy sie w przeszlosc - czy mozesz powiedziec nam cos o Solarstone jako duecie?

- Dawno temu Solarstone to byly trzy osoby - ja, Andy Bury i koles, ktory mial na imie Sam. Nazywalismy sie Space Kittens i zrobilismy sporo remiksow, np dla takich labeli jak Perfecto (ktorego wlascicielem jest Paul Oakenfold - przyp. red.). Kiedy Sam odszedl z powodu zmiany gustu muzycznego, ja i Andy kontynuowalismy produkcje pod ta nazwa. To byly niesamowite czasy! Pete Tong zagral nawet dwa numery z naszej EPki w jednym ze swoich Essential Miksow. Bylismy tym zachwyceni!

Teraz jednak pod nazwa Solarstone kryje sie tylko Rich Mowatt... Dlaczego?

- Andy odszedl ze skladu z tego samego powodu, z jakiego opuscil nas Sam. Nie chcial juz dluzej robic trancu, a Solarstone zawsze bylo projektem skupionym na roznych odcieniach trance, a trance jest muzyka, ktora ja kocham.

Twoj album „Rain Stars Eternal" jest w sprzedazy od maja. Co mozesz nam powiedziec o tym albumie jako jego tworca?

- Tytul albumu powstal na dlugo przed tym, zanim zaczalem produkowac material, jeszcze nie wiedzialem w jaka strone pojdzie calosc. „Rain Stars Eternal" niesie ze soba to, co zawsze chcialem przekazac jako Solarstone: piekno, emocje, melodyjnosc i swego rodzaju ponadczasowosc. Mialem pewna koncepcje albumu, to jak powinien sie zaczynac, co powinien niesc i jak powinien sie zakonczyc i jestem bardzo zadowolony z efektu, jaki udalo mi sie osiagnac.

Jestes takze szefem labelu DeepBlue. Czego mozemy sie spodziewac po nastepnych wydawnictwach z Twojej wytworni?

- Aktualnie staram sie wydawac numery, ktore posiadam od jakiegos czasu, zanim podpiszemy kontrakty na nowe wydawnictwa. Zawsze czuje sie winny za trzymanie utworow przez dlugi czas zanim wydam je oficjalnie. niestety wydajemy tylko jeden singiel na cztery tygodnie, wiec jest jakis limit jak szybko kawalek zostanie wydany. Staram sie tlumaczyc to artystom, ale oni zawsze sa tym sfrustrowani. jestem jednak zdania, ze jakosciowe numery nie beda brzmialy „staro" w tak krotkim okresie. Wiem, ze Marninx i Estiva byli bardzo zdenerwowani, kiedy wydalismy ich numer „Casa Grande" rok po tym, jak podpisalismy z nimi kontrakt. Ale... pol roku pozniej Tiesto uzyl tego numeru na swojej skladance wiec to jest chyba dowod na jakosc tego numeru. DeepBlue ma wlasne, charakterystyczne brzmienie. Wydaje tylko numery, ktore naprawde kocham i mamy teraz kilka pieknosci w kolejce - jest „Balearic Sessions EP" na zakonczenie wakacji plus nowy material Solarstone.

Co myslisz o kondycji sceny trance w ostatnim czasie?

- Uwazam, ze scena jest zdrowa i szczesliwa! (smiech). Wiadomo, raz w gore, raz w dol i tak w kolko. Jak dlugo w tym wszystkim jest miejsce na melodie i emocje, jestem w tym!

Jezeli spojrzymy w Twoje olbrzymie portfolio, mozemy dojsc do wniosku, ze tworzysz hity. Takie numery jak „Solarcoaster", „7 Cities" czy „Like A Waterfall" to klasyka trance’u. Ktory z wyprodukowanych przez Ciebie utworow uwazasz za najlepszy?

- Hmmm... Jestem blisko zwiazany z „Late Summer Fields"... w dalszym ciagu podoba mi sie remiks jaki zrobilem do numeru „Orange Theme". Ale mowiac szczerze, nie lubie wracac do przeszlosci, wole koncentrowac sie na nowej muzyce.

Skoro nie lubisz wracac do tego co bylo, co myslisz o technice cyfrowej w sztuce dj-owania? Winyle odchodza w niepamiec, wszyscy graja z cd a coraz czesciej pojawiaja sie laptopy...

- Moim zdaniem - nie ma nic bardziej nudnego niz ogladanie dj-a grajacego z laptopa. Przez polowe seta moga sprawdzac maila i ludzie nic nie beda o tym wiedzieli! (smiech). Oczywiscie, mozesz byc bardziej kreatywny na narzedziach typu Ableton, ale watpie w to, zeby byly one stworzone do trance’u. Mnie wystarczy dwa razy CDJ, mikser DJM800, funkcja „reverse", looping i wbudowane efekty. poza tym, Ableton i Final Scratch moga niedlugo zniknac z dj-ingu!

Na zakonczenie: co planuje Rich Mowatt w niezbyt odleglej przyszlosci?

- Zamierzam podrozowac promujac album do konca tego roku, jednoczesnie pracujac nad jakims nowym materialem. Planuje zrobic jakis album w klimatach downtempo, razem z Julie Scott, ponadto sporo remiksow ode mnie, na czele z moja wersja numeru Radiohead jaka ostatnio zrobilem. Jako dj jestem bardzo zajety, zamierzam sie skupic na remiksach utworow z "RSE" aby moc je grac na wystepach. Po tym wszystkim mam zamiar popracowac nad "Destinations 2" i w dalszym ciagu odkladam premiere „Rain Stars Eternal remixed"! Bawie sie przy tym swietnie. Vive Le Trance!
Avatar użytkownika
Moniis
-#1400
-#1400
 
Posty: 508
Dołączył(a): 2008-03-06, 16:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Johy » 2008-07-20, 10:28

No jesli planuje zrobic cos w lekkich klimatach to IMO bardzo dobra wiadomosc. Chillout'owy remix "Center of the Sun" chodzi za mna do dzis. ;]
Avatar użytkownika
Johy
-#850
-#850
 
Posty: 222
Dołączył(a): 2007-06-25, 18:16
Lokalizacja: ja mam to wiedzieć


solution for cleaning dpf

Powrót do Wywiady

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron