Forum Muzyczne

A State Of Trance With Armin Van Buuren. Forum muzyczne poswiecone kultowej audycji ASOT. A na nim mnostwo informacji ze sceny klubowej, dobrej muzyki, oraz najnowsze asoty i inne sety

James Grant - wywiad dla ftb.pl

Wywiady z artystami .

Moderator: Moderator

James Grant - wywiad dla ftb.pl

Postprzez Tavistock » 2008-08-22, 12:13

Na Beach Party w Gdyni mogliscie byc swiadkami jego dj-skiego debiutu w Polsce, chociaz odwiedzal nasz kraj juz wiele razy, jako menedzer Above & Beyond. To glownie na nim spoczywa odpowiedzialnosc za podlegajacy pod Anjunabeats sublabel Anjunadeep. Raz w miesiacu prowadzi zdobywajacy coraz wieksza popularnosc program radiowy Anjunadeep Edition of Anjunabeats Worldwide. W zyciu prywatnym jest starszym bratem Jono, jednak w swoich setach gra muzyke inna od tej, jaka prezentuja Above & Beyond. Udalo nam sie porozmawiac z Jamesem kilkanascie minut po jego wystepie w Gdyni.

Obrazek

Jak podobala sie impreza?
- Bedac szczerym cholernie dobrze. Bylem zaskoczony oprawa kiedy tu dotarlem. Te wielkie ekrany LED gdziekolwiek bys nie spojrzal, no i piekna plaza! Nie wiedzialem ze macie takie w Polsce.

Mamy duzo pieknych plaz…
- Wybacz mi moja geograficzna ignorancje, ale nie wiedzialem nawet, ze Polska ma wybrzeze (smiech)

W jednym ze swoich programow radiowych powiedziales nawet, ze Gdynia lezy na Morzem Czarnym (smiech)
- Haha tak! To zdanie przeszlo juz do historii naszych audycji, pozniej dlugo sie z tego tlumaczylem i przepraszalem przy kazdej okazji. Gdzie jest w ogole Morze Czarne? To chyba gdzies przy Rumunii, cos w tych okolicach. Tak to byl straszny blad. Caly czas bylem zdania ze lepszy jestem z muzyki niz z geografii (smiech)

Przejdzmy wiec do rzeczy muzycznych. Jestes gospodarzem Anjunadeep Edition of Anjunabeats Worldwide. Jak wazne dla dj-a w dzisiejszych czasach jest posiadanie wlasnej audycji radiowej?
- Mysle, ze w czasach internetu, audycje radiowe sa znakomita okazja do zdobycia miedzynarodowej publicznosci. W jednym kraju nie bedzie cie sluchac duzo ludzi, ale dzieki internetowi masz szanse na znacznie wieksza sluchalnosc. Kazdy liczacy sie dj powinien posiadac wlasny show.

Jestes jednym z niewielu dj-ow, ktorzy jakis rozglos uzyskali tylko dzieki graniu. Poki co nie masz na koncie zadnych produkcji…
- I tu mam dla ciebie ciekawostke. Od jakiegos czasu w moim domu pomieszkuje czlowiek, ktory nazywa sie Jaytech. Pochodzi z Australii, wiec bedac w Wielkiej Brytanii zajezdza do mnie. Zaczelismy pracowac nad jakims utworem razem. Ale wiesz… nigdy nie chcialem byc producentem, jestem po prostu muzycznym entuzjasta utrzymujacym Jaytecha we wlasnym domu (smiech)

Czy zgodzisz sie z opinia, ze James Grant pokazal transowej scenie artystow takich jak Jaytech, Johan Vermeulen czy duet Michael Cassette?
- Hmm mysle, ze w jakims stopniu tak. Mam nadzieje, ze nie tylko transowej a w ogole klubowej scenie. Mysle, ze to jest piekno Anjunadeep. Jest to label, w ktorym wydajemy wszystko co nie miesci sie w transowym kanonie Anjunabeats.

Wiec to byl glowny powod powstania Anjunadeep?
- Tak. Jest cos takiego, ze chcesz wydawac dobra muzyke, ale nie wszystko podchodzilo pod transowy wizerunek Anjunabeats. Anjunadeep jest naszym sposobem na wydawanie muzyki, ktora kochamy, ale ktora nie miesci sie w tym, czego ludzie oczekuja po Anjunabeats. Jestem zachwycony sposobem, w jaki ten sublabel rosnie w sile. Szczegolnie dzis, kiedy trance zmienia sie. Transowe numery robia sie bardziej house’owe, house’owe numery robia sie transowe, ludzie eksperymentuja z szersza gama dzwiekow.

Na pewno pamietasz pierwsze wydawnictwo Anjunadeep, moze byla z nim zwiazana jakas historia?
- Tak! To bylo „Larry Mountains 54” Davida Westa z Andreasem Hermanssonem. To bylo zabawne. Dopiero startowalismy z tym sublabelem i nie mielismy sprecyzowanego profilu, do jakiego chcieli bysmy dazyc w tym bardziej progresywnym swiecie. Poprosilismy o pomoc Ozgura Cana, kochanego czlowieka ze Szwecji. On jest dzieckiem MSNu, dzieki ktoremu jest polaczony chyba z kazdym pojedynczym producentem na tej planecie (smiech). Jest swietnym czlowiekiem, fantastycznie nam sie z nim pracowalo. Pomogl nam ze wszystkimi sprawami wydawniczymi. David West jest jego dobrym znajomym. Polecielismy do Ozgura tylko po to, zeby porozmawiac o pomysle na Anjunadeep. Mial mnostwo propozycji na pierwsze wydawnictwo. Jeden kawalek zwrocil nasza uwage – to byla wlasnie produkcja Davida. Zanim Ozgur nam go zagral, powiedzial ze ten utwor jest nieosiagalny do wydania, bo David chce go wydac we wlasnym labelu. Tak sie zlozylo, ze ze wszystkich numerow jakie wtedy uslyszelismy, to byl jedyny ktorego tak naprawde chcielismy. Pamietam, ze pozniej spedzilem godziny na rozmowach telefonicznych z Davidem, namawiajac go do wydania „Larry Mountains 54” jako debiutu w Anjunadeep. Na szczescie zgodzil sie na to. Teraz mamy plany aby wydac inne jego utwory.

Pewnie przy nastepnych wydawnictwach nie miales juz problemu z zakontraktowaniem artystow?
- Mysle, ze mielismy duzo szczescia bo znalezli sie producenci, ktorzy stali sie kluczowymi postaciami Anjunadeep. Jednym z nich na pewno jest Jaytech. Jego album jest juz w sprzedazy, nie ma chyba zbyt wielu labeli, ktore wydaja albumy takich artystow jakim jest Jaytech. Teraz wielu ludzi produkujacych podobne brzmienia zaczyna patrzec na nasz label jako dobre miejsce dla nagran, jakie tworza. Drugim takim kluczowym graczem jest finski duet Michael Cassette, oni pracuja rowniez pod pseudonimami Squash 84 i Komytea. Wlasnie zakontraktowalismy dwie EPki Komytei, na pewno ci sie spodobaja!

Jak mozemy nazwac muzyke, ktora grasz? Pojawiaja sie co do tego kontrowersje (smiech)
- Haha! Sam sie czasami nad tym zastanawiam. Mysle, ze jest to jakas odmiana melodyjnego house’u … Lubie angazowac w swoje sety melodyjne utwory. Chyba melodyjny tech-house bedzie tu odpowiednim okresleniem na muzyke, ktora gram.

Czy mozemy wiec uwazac Jamesa Granta za czesc sceny transowej?
- Chyba w jakis tam sposob, angazujac sie w dzialania Anjunabeats, jestem powiazany z transowa scena. Jednak to co najbardziej lubie, to rozgrzewanie ludzi przed transowymi dj-ami. To chyba dziala dobrze. Zdaje mi sie, ze jestem coraz starszy i nie wytrzymuje juz tego trance’u na 138 bpm (smiech). Poruszam sie wiec jakos po krawedzi transowej sceny, i podoba mi sie to.

Nigdy nie chciales grac w lepszym czasie na imprezach? Byc takim peak-time playerem?
- Tak naprawde to nie. To jest moja pasja. Ciesze sie ze moge sobie troche pograc. Nie chce grac co weekend… (smiech) Przepraszam, ale twoj fotograf wlasnie pokazal mi zdjecie na ktorym siedze z szeroko otwartymi ustami (smiech). Kocham grac i tak dlugo jak bede mial okazje do ekspresji tego na scenie, bede sie z tego cieszyl. Moim priorytetem jest zajmowanie sie sprawami Above & Beyond.

Przejdzmy wiec do spraw czysto menedzerskich. Co jest dla ciebie najwazniejsze w roli menedzera Above & Beyond?
- Najwazniejsze jest to, zebysmy czuli, ze to co robimy ma sens. Chlopaki sa swego rodzaju ewenementem na swiatowej scenie muzyki tanecznej. Tydzien temu bylismy na Global Gathering w Wielkiej Brytanii. Nie wiem ilu ludzi bylo tam podczas setu Above & Beyond, siedem, moze dziesiec tysiecy. Kiedy lecialo „Alone Tonight” caly tlum spiewal slowa tego utworu! To swietne uczucie wiedziec, ze kawalki Above & Beyond w wyjatkowy sposob lacza sie z emocjami ludzi. To jest niesamowite w ich muzyce, ze laczy ona tak wielka liczbe ludzi na calym swiecie. Jest cala masa takich anegdot, jedna jest bardzo smutna. Jeden z fanow w USA umiescil slowa do „Satellite” na swoim grobie. To, ze muzyka dziala w ten sposob, zaskakuje a jednoczesnie inspiruje do dalszego dzialania. Chcemy wydawac tak duzo dobrej muzyki jak to mozliwe i robic imprezy takie, jak ta dzis.

Czasami dochodzi do sytuacji, ze mlody producent po kilku wydawnictwach ma juz wlasnego menedzera. Jakies rady dla poczatkujacych?
- W dzisiejszych czasach, kiedy musisz duzo pracowac nad nowa muzyka, to dobre rozwiazanie polecic troche swoich obowiazkow zaufanej osobie. Masz przeciez do ogarniecia MySpace, swoja strone internetowa, twoj program radiowy, DJmag Top 100… Do tego wszystkiego jest potrzebna zaufana osoba, nie mozesz zrobic tego sam chcac zachowac rownowage pomiedzy produkowaniem muzyki a utrzymaniem tego wszystkiego, zeby bylo aktualne.

Obrazek

Wystartowalo kolejne glosowanie na liste Top 100 DJs. Czy w tym roku, podobnie jak w poprzednim, zrobicie kampanie z czlowiekiem, ktory nazywa sie Clive Rudloe?
- Haha widze, ze przygotowales sie! Tak, robimy. Clive Rudloe powroci. Above & Beyond grali w Ministry Of Sound. Wlasnie zaczynali seta, kiedy to niewiadomo skad na scenie pojawil sie Clive Rudloe, zepchnal chlopakow ze sceny i wrzucil utwor Ricka Astleya – „Never Gonna Give You Up”, co jest bardzo tandetnym kawalkiem z lat osiemdziesiatych. Nagralismy calosc na video, wiec spodziewajcie sie tego na YouTube wkrotce, razem z drugim filmikiem. Clive jest oczywiscie numerem jeden wsrod dj-ow na swiecie i gra naprawde wielkie imprezy na calym globie.

Clive Rudloe stal sie naprawde wielki! (smiech)
- (smiech) Tak, jest wielki! Nagrywa z wielkimi gwiazdami, roznymi raperami ze Stanow. Plus, ekskluzywny dodatek! Clive zabiera nas do swojego mieszkania, gdzie daje nam pokaz umiejetnosci technicznych. Kazdy, kto zaczyna swoja przygode z dj-owaniem powinien obejrzec ten filmik! To niesamowity tutorial (smiech)

Teraz sie zastanawiam, czy James Grant nie jest przypadkiem menedzerem Clive’a Rudloe’a (smiech)
- Hahaha. Clive Rudloe to moj bardzo dobrzy znajomy, komik Alex Macqueen. To jest super utalentowany gosc. Zbudowal te postac od podstaw i to on powinien zbierac wszystkie oklaski za to.

Jak wygladaja twoje plany na nadchodzace miesiace?
- Z Above & Beyond chcieli bysmy podniesc wszystko o poziom wyzej w nastepnym roku. Robic wieksze imprezy, z wieksza produkcja. Coraz powazniej myslimy o imprezach, gdzie Above & Beyond beda wystepowac sami. Nie mamy jeszcze zadnych szczegolow, ale powoli zaczynamy wszystko planowac. Prawdopodobnie w 2009 nastepny album Above & Beyond, chociaz moze byc ciezko. Album OceanLab powstawal przez 2 lata… Chlopaki sa w ciaglych rozjazdach i czasami naprawde ciezko jest skonczyc album szybko. W skrocie: chcemy wiekszych imprez, chcemy wiecej fantastycznej muzyki dla Anjunabeats. Osobiscie chcialbym aby Anjunadeep caly czas roslo w sile. Ĺťebysmy mieli wiecej takich talentow jak Michael Cassette, Johan Vermeulen czy Jaytech. Jestem z nich naprawde dumny. Jezeli ktos z was robi muzyke w podobnym stylu – przesylajcie ja do nas a z checia posluchamy!

Wiec, zycze tobie i twojej ekipie spelnienia zamierzonych celow. Dzieki za wywiad James, jakies slowa na koniec dla naszych klubowiczy?
- Chcialem pozdrowic wszystkich fanow Anjunabeats w Polsce. Jest to jedno z moich ulubionych miejsc na swiecie. Tutaj ludzie zawsze sa entuzjastycznie nastawieni do muzyki. Mam nadzieje, ze w przyszlym roku uda nam sie zrobic tutaj cos wiekszego!
Avatar użytkownika
Tavistock
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 1554
Dołączył(a): 2007-05-25, 12:51
Lokalizacja: Rzeshow

Powrót do Wywiady

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron