Forum Muzyczne

A State Of Trance With Armin Van Buuren. Forum muzyczne poswiecone kultowej audycji ASOT. A na nim mnostwo informacji ze sceny klubowej, dobrej muzyki, oraz najnowsze asoty i inne sety

Sluchawki - cos pieknego

Moderator: Moderator

Postprzez eu_lue » 2009-02-19, 00:14

Dziekuje za uwage, mam tylko pytanie. Co korzystniej bylo by wymienic, postawic na lepsza karte, czy sluchawki???
Avatar użytkownika
eu_lue
-#400
-#400
 
Posty: 132
Dołączył(a): 2007-10-27, 17:40
Lokalizacja: KrakĂłw

Postprzez evoroot » 2009-02-20, 21:10

Na wstepie - witam :)
Kolego eu_lue
Ja posiadam dosc dobre sluchawki [ Reloop Rh 2900 PRO ] ale... nie posiadam zadnej super karty dzwiekowej bo slucham muzyki z laptopa i podlaczajac te sluchawki bezposrednio pod wyjscie naprawde ciesze sie swietnym brzmieniem. Fakt - inne lepsze karty dzwiekowe duzo lepiej oddaja dzwiek bo tez testowalem ale... obok stoi wzmacniacz na biurku pod ktorego podlaczam sluchawki i wtedy moge wygenerowac sobie jeszcze wieksze mozliwosci odsluchu.

Ja sugerowalbym zainwestowac w dobre sluchaweczki ;)

Pozdrawiam
evoroot
-#Nowy
-#Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2009-02-20, 20:15
Lokalizacja: 127.0.0.1

Postprzez Agntx » 2009-02-21, 10:53

Moje "centrum odsluchowe" stanowi zestaw 5.1 marki Logitech, model X-540. Sa one podpiete do karty dzwiekowej Creative X-Fi Xtreme Gamer. Oczywiscie glownym zastosowaniem powyzszego zestawu byly gry i filmy (natywne w 5.1, czyli bye bye nedznym Divixom ;) ), ale do muzyki nadaja sie rowniez rewelacyjne dzieki technologiom na dzwiekowce (Crystalizer, 24-bitowy przetwornik i CMSS-3D upscallujacy stereo do 5.1 nie na zasadzie: we wszystkich glosnikach gra wszystko to, co w pozostalych; system ten daje na tylne glosniki tylko poglosy i to opoznione o jakies 20ms, zas centralny sluzy za wyrownywanie srednich i wysokich tonow).

Za zestaw przenosny robia sluchawki Creative HQ-1900, jednak AĹť tak nie jestem z nich zadowolony. Powod? Ĺšrodlo odsluchu :P Ale juz niedlugo inwestycja w player z prawdziwego zdarzenia. Zas bezposrednio do karty ich nie podlaczam, bo wzmocnienie jest na tyle duze, ze musze sporo bawic sie korekcja dzwieku w roznych aspektach.

Jest jeszcze trzeci zestaw: mini-wieza Philipsa 2x20W - na niej slucham generalnie radia oraz kolekcji moich plytek audio CD. Wiele osob przyznaje, ze gra zadziwiajaco dobrze.

No i jest krol pokoju - czterosegmentowa wieza z prawdziwego zdarzenia + gramofon, do tego kolumny 2x120W - spuscizna po ojcu, ktora kupil jeszcze w latach 90. Co by nie mowic - zestaw zagina wszystko, co jest na polkach w moim lokalnym sklepie RTV-AGD. Ale o tym trzeba sie przekonac osobiscie ;) Slucham na niej plytek Audio i vinyli, radia oraz kaset nie uzywam.

Co by nie mowic - cztery stanowiska odsluchowe to az nadto ;) Tyle ze zanim dorobilem sie tego (wcale nie tak wyczesanego) zestawu, minelo spoooro latek zmudnego zbierania zlotowek. Aha, mam jeszcze stary wzmacniacz Unitry ale ma zupelnie przestarzale wejscia na sprzet z zewnatrz, tak wiec jest tylko do ogladania ;)

evoroot napisał(a):naprawde ciesze sie swietnym brzmieniem.

A miales mozliwosc odsluchu na normalnej karcie dzwiekowej? Od razu wtedy zmienisz zdanie co do "swietnego brzmienia" ;)
Avatar użytkownika
Agntx
-#150
-#150
 
Posty: 82
Dołączył(a): 2007-11-17, 23:13
Lokalizacja: Podkarpacie

Postprzez eu_lue » 2009-02-21, 13:16

Tu sie zgodze z poprzednikiem, w kwestii ostatniego zdania porownalem kiedys na sluchawkach te same brzmienia z karty dzwiekowej laptopa, a to samo brzmienie pochodzace z karty Creative ktora posiadam. Roznica byla kolosalna, niektorych tonow wcale nie bylo slychac.

Mam pytanie odnosnie systemu CMSS-3D napisales ze tylne satelity w zestawach 5.1 graja ciszej, istnieje jakas mozliwosc zeby we wszystkich slyszec dzwiek o takiej samej glosnosci???? Probowalem roznych kombinacji ustawien dzwieku z moim zestawem: Creative 5.1 Gigaworks Pro-Gamer 500 THX ale nic nie wymyslilem?????
Avatar użytkownika
eu_lue
-#400
-#400
 
Posty: 132
Dołączył(a): 2007-10-27, 17:40
Lokalizacja: KrakĂłw

Postprzez evoroot » 2009-02-21, 14:11

Agntx napisał(a):A miales mozliwosc odsluchu na normalnej karcie dzwiekowej? Od razu wtedy zmienisz zdanie co do "swietnego brzmienia" ;)


Tak bo mam kompa stacjonarnego tez dzwiek ze zintegrowanej karty w nim jak i dodatkowej ktora tez jest na PCI jest duzo lepszy ale.. z lapem czesto sie przemieszczam i czasami jest mi wygoniej. Ale nie mowie ze roznicy nie ma ;)

Pozdrawiam
evoroot
-#Nowy
-#Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2009-02-20, 20:15
Lokalizacja: 127.0.0.1

Postprzez Agntx » 2009-02-22, 20:05

eu_lue napisał(a):Mam pytanie odnosnie systemu CMSS-3D napisales ze tylne satelity w zestawach 5.1 graja ciszej, istnieje jakas mozliwosc zeby we wszystkich slyszec dzwiek o takiej samej glosnosci?

W konsoli do zarzadzania karta wejdz na zakladke X-Fi CMSS-3D i tam masz tryby "Upmix mode". Jesli chcesz, zeby we wszystkich glosnikach gralo to samo, wybierz "Stereo Surround", a suwak pozostaw na 50% (wtedy beda graly wszystkie tak samo glosno). Ja preferuje "Stereo Xpand" i suwak maksymalnie na 100% czyli na pozycje Surround - wtedy z tylu dochodza mnie malo inwazyjne poglosy muzyki (talerze, wokale), a wycieta jest praktycznie do zera stopa utworu i mocne dzwieki.
Na zestawie X-540 mam przycisk "Matrix" upscallujacy wszystko do 5.1 - nie masz odpowiednika na zestawie Gigaworks 500? Jednak z tego "Matrixa" nie korzystam nigdy.

evoroot napisał(a):Tak bo mam kompa stacjonarnego tez dzwiek ze zintegrowanej karty w nim jak i dodatkowej ktora tez jest na PCI jest duzo lepszy ale.. z lapem czesto sie przemieszczam i czasami jest mi wygoniej. Ale nie mowie ze roznicy nie ma

A moze zainwestujesz w karte np. Creative'a z prockiem X-Fi pod USB? ;) W sumie sam nie slyszalem dzialania takiego rozwiazania, ale w testach userzy sa zadowoleni, a koszt nie jest wcale wiekszy, niz pelnoprawna X-Fi.
Avatar użytkownika
Agntx
-#150
-#150
 
Posty: 82
Dołączył(a): 2007-11-17, 23:13
Lokalizacja: Podkarpacie

Postprzez eu_lue » 2009-02-22, 20:50

Dziekuje za informacje.Teraz przynajmniej wiem na czym polegaja roznice :-D
Sprawdzilem wszelkie mozliwe kombinacje. Okazalo sie ze UPmix na glosnikach dziala identycznie jak CMSS-3D w wersji clasic 3d, jednak wydaje mi sie ze daje Ciekawsze brzmienie:)
pozdrawiam
Avatar użytkownika
eu_lue
-#400
-#400
 
Posty: 132
Dołączył(a): 2007-10-27, 17:40
Lokalizacja: KrakĂłw

Poprzednia strona

https://radosczpisania.pl/najpiekniejsze-zamki-na-slowacji/

Powrót do Sprzet HiFi

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron