Forum Muzyczne

A State Of Trance With Armin Van Buuren. Forum muzyczne poswiecone kultowej audycji ASOT. A na nim mnostwo informacji ze sceny klubowej, dobrej muzyki, oraz najnowsze asoty i inne sety

Muzyczne Podsumowanie Roku 2008

Rozmowy na wszelkie tematy zwiazane z muzyka.

Moderator: Moderator

Muzyczne Podsumowanie Roku 2008

Postprzez Dawid » 2008-12-11, 22:11

Przez caly rok mielismy swietne produkcje. Ostatnio w sieci ukazal sie Yearmix. Asoty i Inne tego typu audycje prezentowaly od stycznia do grudnia rozny poziom. Ukazalo sie wiele roznych talentow, wydali lepsze lub gorsze produkcje czy remixy. :) Jakie waszym zdaniem postacie zasluguja na miano producenta Roku, i dlaczego? Czekam na odpowiedzi oraz typy producentow. ;)

To NIE jest konkurs, ani glosowanie, Tylko dyskusja. ;]

Pozdrawiam. :mrgreen:
Avatar użytkownika
Dawid
-#SuperVIP
-#SuperVIP
 
Posty: 607
Dołączył(a): 2006-12-21, 21:51
Lokalizacja: HSO Sandomierz

Postprzez VerTax » 2008-12-11, 22:18

Andy Duguid- swietny album, fantastyczny klimat i jedyny w swoim rodzaju styl :)

Cape Town, Airwave, Lolo- albumy, styl co prawda zawsze ten sam, ale za to jaki... :D Wydal duzo, ladnie i solidnie. ;)
Avatar użytkownika
VerTax
-#SuperVIP
-#SuperVIP
 
Posty: 234
Dołączył(a): 2008-11-09, 15:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez buurendj1 » 2008-12-11, 22:22

Moim zdaniem Paul van Dyk,_duzo robi nie tylko w_muzyce ale tez ma swoja fundacje z tego co slyszalem,_zreszta dostal miano najlepszego producenta w Ministry of Sound odbyla sie impreza polaczona z rozdaniem dorocznych Trance Awards,_wielkim tryumfatorem, podobnie jak rok temu zostal sam Paul, ktorego nagrodzono w dwoch najwazniejszych kategoriach: najlepszy DJ i najlepszy producent, ponadto jego label Vandit zwyciezyl w kategorii wytwornie.
Najlepsze albumy (wedlug mnie)
Twice a blue moon - Ferry Corsten
Believe - Andy Duguid
Imagine - Armin van Buuren

NAJLEPSZY DJ


Paul Van Dyk
Armin van Buuren
Tiesto
ATB
Above & Beyond


NAJLEPSZY PRODUCENT


Paul Van Dyk
Armin
Tiesto
Above & Beyond
ATB

NAJLEPSZA WYTWÓRNIA


Vandit
Armada
Anjunabeats
Black Hole
Discover

NAJLEPSZY REMIKSER


Tiesto
Paul Van Dyk
Armin
Aly & Fila
Sander Van Doorn


NAJLEPSZY REZYDENT


Armin
Paul Van Dyk
Tiesto
ATB
Vicky Devine


NAJLEPSZA NOWA TWARZ


Sied Van Riel
Charlie G
Ilya Soloviev
DJ Shah
Arnej

NAJLEPSZA IMPREZA


Judgement Sundays
Cream
Gatecrasher
Armada
Godskitchen

NAJLEPSZY EVENT


Global Gathering
Vandit Berlin
Trance Energy
Armin Only
Creamfields

NAJLEPSZY ALBUM


Armin van Buuren – Imagine
Cream Ibiza mixed by Paul Van Dyk
PVD – In Between
Armin ASOT 2008
Tiesto ISOS 7


NAJLEPSZA AUDYCJA RADIOWA


ASOT – Armin van Buuren
PYD Vonyc Sessions
Trance Around The World – Above & Beyond
Greenspot Music Broadcast
Sound Garden PVD
Ostatnio edytowano 2008-12-13, 18:00 przez buurendj1, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
buurendj1
-#1400
-#1400
 
Posty: 423
Dołączył(a): 2008-07-09, 16:58
Lokalizacja: Łapy/W-wa

Postprzez Orkidea » 2008-12-11, 22:33

wedlug mnie z mocnej strony w tym roku zaprezentowal sie LEON BOLIER. Od poczatku roku kusil remixami i produkcjami a niedawno ukazal sie album ktory naprawde zrobil na mnie ogromne wrazenie i jest moim ulubionym od momentu wydania.
Ostatnio edytowano 2008-12-13, 17:58 przez Orkidea, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Orkidea
-#1400
-#1400
 
Posty: 545
Dołączył(a): 2007-03-12, 09:11
Lokalizacja: Poznań

Postprzez natural. » 2008-12-11, 22:39

nie wiem nie mam jakos specjalnie tego jedynego ale na sile moge podac na pewno :
Rogera :) ten album :D i kompilacja .. uh
Avatar użytkownika
natural.
-#vip
-#vip
 
Posty: 116
Dołączył(a): 2008-11-09, 17:35
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Knichu » 2008-12-11, 22:54

No to wedlug mnie powalajacym wrecz kawalkiem jest Lost - Sunlounger'a :D
Drugie miejsce Dash Berlin - Till The Sky Falls Down :D..

Natomiast.. Najlepsi producenci.. Jak dla mnie panowie z Anjunabeats czyli Above and Beyond ;).. Armin tez swoje pokazal w tym roku.. ;]

Dobrym Remixerem zas zostal Oliver Smith :)

Pozdrawiam :D
Knichu
-#30
-#30
 
Posty: 48
Dołączył(a): 2008-01-01, 21:36
Lokalizacja: Żagań

Postprzez g.is.sander » 2008-12-12, 12:15

Moim zdaniem najlepsi producenci w tym roku to:

1. Leon Bolier

2. Andy Duguid

3. Ferry Corsten

Kto sluchal ich albumow wie dlaczego ;-)
Avatar użytkownika
g.is.sander
-#SuperVIP
-#SuperVIP
 
Posty: 802
Dołączył(a): 2008-01-23, 15:43
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez Tavistock » 2008-12-12, 12:25

g.is.sander napisał(a):Moim zdaniem najlepsi producenci w tym roku to:

1. Leon Bolier

2. Andy Duguid

3. Ferry Corsten

Kto sluchal ich albumow wie dlaczego ;-)


Zgadzam sie z Toba w 150%, od jakiegos czasu (juz pewnie ze dwa miesiace) nie zmieniam playlisty a na niej tak jak powyzej. Pare jakichs singli miedzy to dochodzi ale podstawowa trojka sie nie zmienia, dla mnie rewelacja !! Zastanawiam sie tylko w jakiej kolejnosci bym je uporzadkowal i nie mam pomyslu. Wszystkie sa rownie dobre, rewelacyjne. Andy'ego slyszalem live wiec bardzo lubie to co tworzy.
Avatar użytkownika
Tavistock
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 1554
Dołączył(a): 2007-05-25, 12:51
Lokalizacja: Rzeshow

Postprzez Piochu » 2008-12-12, 18:36

To teraz male podsumowanie ode mnie :)

Najlepsi producenci:
Roger Shah (swietne albumy Songbook i Sunny Tales)
Andy Duguid (album Believe)
Arnej (chyba nie trzba mowic dlaczego, naprawde wiecej takich producentow)
Myon & Shane54 (swietne produkcje [np. Vampire] i remixy)
Markus Schulz (trzyma pozniom jak zawsze, New World jak dla mnie esencja trance)
The Blizzard (kocham ich styl, remix Beauty Hides In The Deep to dla mnie jeden z najlepszych kawalkow w tym roku)
Gareth Emery (krol progressive'u, remix Vampire takze jeden z najlepszych kawalkow roku jak dla mnie :) )


Ktos tam wspomnial o eventach wiec ja zaliczylem 4 - napisze wszystkie w kolejnosci jak mi sie podobalo :D
Armin Only
Global Gathering
Euforia Festival
Stadium of Sound
Avatar użytkownika
Piochu
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 568
Dołączył(a): 2008-04-23, 13:16
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Wojtazz » 2008-12-12, 19:00

Producenci najlepsi w tym roku,bylo ich wielu ale na 1 miescje napewno zasluzyl Arnej-za swietnie produkcje,remixy,swietna robota.2-Ferry Corsten za swietny album.3 miejsce dla Shaha,wszystkie jego produkcje sa swietne pod wieloma aliasami ;-) Reszta ktora byla rownie dobra:The Blizzard(super talent z Norwegii)Armin- za niektore kawalki z Imagine,promocje,armada i Armin Only,Blake Jarrell-za coraz lepsze produkcje,Gareth Emery-super produkcje,produkuje z glowa nie ilosc ,a jakosc,Myon&54,Kyau&Albert,Elevation za Biscayne :mrgreen: i oczywiscie Orjan Nilsen,moim zdaniem jego ,,La Guitarra'' wygra w top 20 of 2008.

Najlepsze eventy

1 Armin Only
2 GLobal
3 SF
Ostatnio edytowano 2008-12-13, 17:56 przez Wojtazz, łącznie edytowano 3 razy
Wojtazz
-#850
-#850
 
Posty: 308
Dołączył(a): 2007-08-25, 13:54
Lokalizacja: Miami,usa

Postprzez VerTax » 2008-12-12, 21:18

Piochu napisał(a):The Blizzard


Piochu napisał(a):remix Beauty Hides In The Deep to dla mnie jeden z najlepszych kawalkow w tym roku)


Ups, o nich mi sie zapomnialo... A dalem im glos w DJ Magu

I jeszcze o JEDNYM utworze zapomnialem a o ktorym wypada wspomniec. Original mix pochodzi z 2007 ale remix ktory wg mnie jest NIEWIARYGODNY powstal w 2008. A mianowicie Keenan & Anderson- Devolution (Natlife Remix). Klimat wymiata, a i dziwna konstrukcja utworu, tez jest warta odnotowania :) Polecam goraco (sluchac w nocy :))
Ostatnio edytowano 2008-12-13, 17:54 przez VerTax, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
VerTax
-#SuperVIP
-#SuperVIP
 
Posty: 234
Dołączył(a): 2008-11-09, 15:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Jichynn » 2008-12-13, 01:23

Mi najbardziej przypadly produkcje spod znaku "Anjuna" (Anjunabeats i Anjunadeep). Duzo ciekawych utworow, z ktorych czesc jeszcze nie zostala wydana.

Jesli chodzi o wykonawcow to najbardziej przypadli mi Jaytech oraz Myon & Shane 54, do ktorych ten rok faktycznie nalezal. Nie zawiedli takze Orjan Nilsen, Simon Patterson, Andy Moor, Leon Bolier oraz Oliver Smith.

Za najlepsza audycje uwazam TATW. Nie moglem sie doczekac kolejnych piatkow z A&B. Natomiast ASOT stracil bo Armin za bardzo idzie w dance i daje za duzo wykonawcow z reguly slabych - jedynie tracklista yearmixa przedstawia sie w miare przyzwoicie.

Rok 2008 to bardzo duzo utworow i duzo nowych wykonawcow, a wsrod nich Avenger, a takze trojka polskich wykonawcow Hensha, Temple One, Anguilla Project.

Rok 2008 jest takze rokiem albumow, ktorych wyszlo calkiem sporo.

Gdybym mial podac 20 utworow 2008 roku, ktore najbardziej zapadly mi w pamiec to podalbym:

Stoneface & Terminal - Blueprint
Wippenberg - Chakalaka
Andy Duguid feat. Leah – Wasted
Mr. Sam feat. Cloud 9 - Cygnes
Mike Foyle - Pandora
Orjan Nilsen - La guitarra
Mirco de Govia - Evolution Part 2
Bart Claessen & Dave Schiemann – Madness
Simon Patterson & Sean Tyas – Something’s Up
Super8 & Tab - Elektra
Super8 & Tab - Delusion
Daniel Kandi & Robert Nickson - Liberate
Simon Patterson - Different Feeling
Jaytech - Groove Nova
Jaytech - Deadlock
Myon & Shane 54
Andy Moor feat Carrie Skipper - So much more
Andy Moor - Fake Awake
DJ Eco & Martin Roth - Tonight Is Forever
Kyau & Albert - Neo Love

Dokad to wszystko zmierza? Mysle, ze w dobrym kierunku. Rok 2009 powinien byc lepszy od 2007 i 2008. Jestem dobrej mysli. ;-)
Ostatnio edytowano 2008-12-13, 01:24 przez Jichynn, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Jichynn
-#SuperVIP
-#SuperVIP
 
Posty: 513
Dołączył(a): 2006-12-08, 14:56
Lokalizacja: z Pomorza

Postprzez B0BS0N » 2008-12-22, 18:30

Moim glownym faworytem na porazke roku jest Armin za nedzne "Imagine". Spodziewalem sie czegos na wzor starych albumow, a dostalem slaby pop-trance z trzema wyjatkami (Imagine, Face To Face, Unforgiveable).
Poza tym za duzo kombinuje z mieszanka stylow w "ASOT" i puszcza za duzo slabego upliftu bez wyrazu. Yearmix tez slaby, jedynie ASOT '08 na poziomie.

Co do wspomnianego upliftu, to najwieksza porazka tego roku jest Paul Miller. Niestety, ale czego sie ten Polaczek nie tknie, zawsze wychodzi kila i mogila. Potrafi swoimi trzeszczacymi samplami skopac kazdy utwor. Nie wiem dlaczego go promuja....
Do nieudanych dolacza tez wspomniana grupa pseudo producentow upliftowych. W tym roku zostalo wydanych moze 20 dobrych utworow z tego gatunku (Kandi, Duderstadt, Brandt i kilku innych trzymaja poziom), reszta tworzy w kolko to samo, tylko wymieniaja sie samplami. Niestety dolaczyli do ich grona tacy jak Tyas, N20, Ronski Speed...

Kolejna porazka sa producenci ktorzy nasladuja styl D5. Jego samego z reszta tez nie lubie.... ile mozna tworzyc na tych samych samplach ?

Markus Schulz, ktorego dobra passa trwala do 2007 roku(wtedy tez byl moim faworytem), teraz tez sie nie popisal. Jedyna dobra produkcja bylo intro The New World, a GDJB nigdy mnie nie przyciagnely.

Teraz pozytywy:
Pojawilo sie kilku nowych dobrych producentow, przede wszytkim M6, Andy Duguid i nowy alias 8Wonders - Arnej. Przebil sie Orjan Nilsen, Martin Roth, Gareth Emery, Shah.... Czolowka z poprzedniego roku (z kilkoma wyjatkami) utrzymala poziom.
Oni, jak i wielu innych stworzyli cala mase produkcji na poziomie - ja naliczylem takich grubo ponad sto.
Milym zaskoczeniem jest swietny album Boliera, a takze powrot do trance'u w wykonanu Ferrego i to w calkiem niezlym stylu.
Dobrze bede wspominal takze Armin Only, ktore pierwszy raz odbylo sie w Polsce, oraz przyzwoite inne eventy na ktorych bylem. Cieszy tez rozwijajaca sie polska scena muzyczna (Adam Nickey, N2O, Tiddey, Hensha, Chochlow itd.)

Najlepszy Dj roku:
Richard Durand

Najlepszy producent:
Andy Duguid

Najlepszy utwor:
Alex Morph - Walk The Edge (Alex Morph b2b Woody van Eyden Remix)

Najlepszy album:
Leon Bolier - Pictures

Najlepszy remix:
Blank & Jones feat. Bernard Sumner - Miracle Cure (Martin Roth Nu Style
remix)

Najlepsza audycja radiowa:
Dj Shah pres. Magic Island - Music For Balearic People
Avatar użytkownika
B0BS0N
-#SuperVIP
-#SuperVIP
 
Posty: 1232
Dołączył(a): 2007-09-20, 20:01
Lokalizacja: Kartuzy

Postprzez Muras » 2008-12-23, 17:32

Mat Zo to co zrobil z Driving to heaven Tiesta to istna poezja az spadlem z krzesla. Poza tym Arnej i m6 pozamiatali troche scena muzyczna. Najlepsze albumy zrobili Andy i Ferry. To byl tez dobry rok dla polskich producentow coraz wiecej i czesciej slyszymy ich w audycjach. Zawiodlem sie na Arminie i Above & Beyond (Oceanlab) ich albumy nie zachwycily pomimo ze ich audycje trzymaly poziom. Mimo to uwazam ze ranking dj mag odzwierciedlich calkowicie scene muzyczna. Armin utrzymal z rozpedu 1 pozycje , Tiesto grajac po 6 setow w tygodniu zasluzyl se na druga pozycje.
Avatar użytkownika
Muras
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 949
Dołączył(a): 2007-08-28, 21:02
Lokalizacja: Zielona Gora

Postprzez tifik » 2008-12-23, 22:43

Z jakimi producentami bedzie mi sie kojarzyl rok 2008 ?? Oto odpowiedz:

1. Martin Roth
2. Sied Van Riel
3. Arnej
4. Gareth Emery
5. Duderstadt
6. Jochen Miller
7. Elevation
8. Leon Bolier
9. J.O.C
10.Moonbeam
Avatar użytkownika
tifik
-#1400
-#1400
 
Posty: 507
Dołączył(a): 2006-09-17, 14:17
Lokalizacja: Pabianice

Następna strona

Powrót do Dyskusje ogolne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości